Бабине літо відкладається

 

Центральна алея парку Костюшка у Львові. Вересень 2017 року. Знимка Богдана Марциняка-Волошина

 

Холод і дощі, якими ми відзначили початок календарної осені, потроху відступатимуть, до п’ятниці хмари розступляться – і над нашою благословенною землею зблисне сонце. Однак справжнього бабиного літа у вересні так і не відчуємо – гідрометеостанції обіцяють дощі і мінливу температуру повітря впродовж усього місяця.

 

 

Отже, до п’ятниці, 8 вересня, температура повітря надворі щораз зростатиме, і вже у суботу матимемо +20°C, а в неділю й усі +24–25°C.

 

Проте вже наступного дня, 11 вересня, і впродовж усього робочого тижня знову зимнішатиме – щодень по кілька градусів донизу. 14 вересня деякі гідрометеостанції прогнозують падіння температури до +13–14°C, але якщо виводити середній показник з п’ятірки найбільш достовірних з досвіду Z синоптичних прогнозів, то цього дня надворі буде приблизно +16–17°C.

 

Понад +20°C температура повітря у вересні підніметься лише 17 числа, а далі стрибатиме в межах +16–18°C. В кінці місяця і зовсім позимніє – на 28 вересня прогнозують +10–12°C. І весь цей час сонце лише зрідка проглядатиме над хмарами – йтимуть дрібні дощі. Тож якщо бабине літо для нас цьогоріч і заплановане, то хіба вже у жовтні.

 

Наскільки справджуються довгострокові прогнози гідрометеостанцій, бачимо з порівняльного графіка за серпень:

 

 

 За інформацією станом на 6 вересня з Weather Underground, G!smeteo, weather.com, AccuWeather.com, meteoprog

 

06.09.2017