На Прикарпатті потребують реставрації 150 пам'яток.

 

На Прикарпатті негайного проведення ремонтно-реставраційних робіт потребують понад 150 об’єктів культурної спадщини як місцевого, так і національного значення.

 

Про це йшлося під час засідання колеґії управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА щодо стану збереження культурної спадщини області та готовності закладів культури до зимового періоду.

 

Згідно з попередніми розрахунками, для ліквідації аварійного стану та проведення ремонтно-реставраційних робіт треба понад 12 млн грн (станом на 2012 рік!), інформує прес-служба ОДА.

 

Під час доповіді про стан збереження культурної спадщини йшлося про те, що в області на державному обліку перебуває 3944 пам’ятки. Дві пам’ятки сакральної архітектури внесено до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: церкву Святого Духа 1598 р. в Рогатині та церкву Різдва Пресвятої Богородиці 1808 р. в Нижньому Вербіжі (Коломийський район).

 

Фахівці пам’яткоохоронної справи Польщі спільно з Науково-дослідним інститутом пам’яткоохоронних досліджень Міністерства культури України виготовили та передали безкоштовно управлінню культури ОДА проектну документацію на проведення робіт з організації, упорядкування та управління буферною охоронною зоною на об’єкті ЮНЕСКО – церкві Святого Духа в Рогатині. Орієнтовна вартість цієї документації – 50 тис. євро. 

 

31.08.2017