Російський суд відмовився заарештовувати «кримські» турбіни.

Відповідний позов про арешт газових турбін виробництва Siemens, котрі були незаконно перевезені до Криму, німецький концерн подав ще 11 липня.

 

 

Як повідомило Російське агентство правової та судової інформації з покликом на  постанову Арбітражного суду Москви, відмову арешту турбін обґрунтовували з таким формулюванням: «Докази заявника мають припускальний, невизначений характер, не можуть бути покладені судом в основу задоволення заяви про вжиття заходів щодо забезпечення позову».

 

Арбітражний суд відхилив запит німецького концерну Siemens AG про арешт на етапі засідання  попереднього порядку, коли вирішуються питання про заходи забезпечувального характеру. При цьому суд прийняв до провадження позов німецької компанії до російського державного підприємства «Ростех». Попередні слухання призначено на 18 вересня.

 

Про поставку двох газових турбін виробництва Siemens AG в порт Севастополя з Таманського півострова стало відомо п’ятого липня цього року. Пізніше в Криму було виявлено ще дві турбіни, імовірно вироблені за участі німецького концерну. 

 

21 липня представники концерну Siemens оголосили, що отримали достовірну інформацію про модернізацію і переміщенні в Крим чотирьох турбін, які були поставлені влітку 2016 року для проекту електростанції в Тамані. У компанії стверджують, що це було зроблено з порушенням контрактних зобов'язань, а також санкцій Європейської Унії щодо Криму. Концерн висловив намір домогтися повернення обладнання в Тамань і запобігти новим поставкам до Криму. Крім того, повідомлялося, що Siemens готовий викупити все обладнання й анулювати контракт. У Москві тим часом наполягають, що поставлені на півострів турбіни – вітчизняного походження.

 

Четвертого серпня ЄУ з подачі Німеччини розширив обмежувальні заходи проти Росії через скандал з поставками газових турбін до Криму. До списку санкцій потрапили три фізичні особи, «залучені до поставок» обладнання на півострів, і три російські компанії.

21.08.2017