Президент призначив постійного представника у Криму.

 

Президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення Бориса Бабіна постійним представником голови держави в Автономній Республіці Крим (офіс – у Херсоні). Раніше з цієї посади звільнили Наталію Попович.

 

Про це повідомляє прес-служба голови держави.

 

Порошенко зазначив, що після зустрічі з уповноваженим Президента у справах кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим та головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим доручив уважно проаналізувати діяльність Представництва Президента в Криму.

 

"На жаль, факти, які передавали мені громадські активісти, представники Меджлісу, значною мірою були підтверджені. Це дало підстави ухвалити рішення щодо необхідних кадрових дій", – зазначив голова держави.

 

Петро Порошенко підкреслив, що Борис Бабін має великий досвід і професійний юридичний фах, зокрема із міжнародного права. Зі слів голови держави, Бабін проявив себе з найкращого боку під час роботи в Міністерстві юстиції в правозахисній сфері, в тому числі у співпраці з Європейським судом з прав людини і в питанні захисту прав переселенців.

 

"Разом з тим вважаю, що в структурі Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим має бути окрема посада з відповідним статусом, щоб питання захисту прав кримськотатарського народу залишалося його першим пріоритетом. Тому доручив підготувати зміни до Указу стосовно діяльності Представництва Президента в Криму, де ми покладаємо ці обов’язки на першого заступника", – підкреслив голова держави. Першим заступником, відтак, став Ізет Гданов.

 

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров подякував Президенту за реакцію на звернення громадськості до голови держави щодо діяльності Представництва Президента в Автономній Республіці Крим. "Я впевнений в тому, що серед низки державних органів влади Представництво Президента в АРК займе одне з головних місць і його діяльність буде спрямована на деокупацію, повернення Криму", – сказав Чубаров.

 

Голова Меджлісу зауважив, що особисто знає Бориса Бабіна і ознайомлений з його діяльністю. 

 

Президент України Петро Порошенко висловився за пожвавлення роботи з підговтоки проекту конституційних змін. "Ми активізуємо роботу робочої групи, і найближчим часом хотів би, щоб проект змін до Конституції з цих позицій якнайшвидше презентували у Верховній Раді", – закликав Порошенко.

 

Важливим завданням Президент також назвав захист прав людей, які постраждали внаслідок незаконної анексії Криму. 

 

Також Президент зробив акцент на юридичному захисті державних інтересів в окупованому Криму. Йдеться про конфісковану державну власність, юридичний захист в міжнародних судах, координацію діяльності українських суб’єктів господарювання, приватних осіб, які втратили свою власність. "Затягувати з цим не бачу ніякої можливості. З перших днів чекаю продуктивної, ефективної, державницької роботи", – попросив голова держави.

 

Напередодні в Херсоні відбулися акції протесту з вимогою звільнення Наталії Попович. Чиновницю звинуватили в бездіяльності, неефективності, закритості, проїданні державних коштів. 

 

18.08.2017