Мовиться про мусульман рохінджа, котрі втекли з М'янми, рятуючись від релігійних та етнічних переслідувань на своїй батьківщині.
Виступаючи в парламенті, індійський міністр внутрішніх справ Кірен Ріїю заявив, що центральний уряд вже надіслав розпорядження в державні органи щодо організації депортації.
Як повідомила інформаційна аґенція Reuters, Нью-Делі має намір депортувати мусульман-рохінджа навіть попри те, що чимало з них зареєстровані в аґенції Організації Об'єднаних Націй у справах біженців. Верховний комісар ООН у справах біженців Філіпо Ґранді видав відповідні посвідчення для приблизно 16 500 рохінджа в Індії, сподіваючись, що це допоможе їм «уникнути свавільних арештів, затримань і депортацій».
В ООН наголошують, що міжнародне право забороняє висилати біженців в країну, де їм може загрожувати небезпека. Тим не менше, в індійському уряді всіх рохінджа визнано такими, що перебувають в країні нелегально. Речник уряду Індії заявив, що країна не підписала конвенції про статус біженців, тож усі нелегальні імміґранти будуть депортовані.
За даними ООН, з 2012 року посилилися сутички між рохінджа і переважно буддійським населенням М'янми. З'явилися також повідомлення про вбивства рохінджа урядовими військами М'янми. Відтоді близько 120 тисяч представників етнічної та релігійної меншини легальними й нелегальними шляхами перебралися в сусідні країни.
14.08.2017