Очікувані несподіванки

Класик недорікуватості казав: «Ніколи такого не бувало – і от знову». Іноді життя підкидає підступний коктейль з дежа в’ю і параної.

 

Заокеанське тижня

 

 

Вибухово зміксували події ті, кого в часи розвинутого соціалізму називали «імперіалістичними ляльководами». Громадяни США, від яких багато що залежить в цьому світі, тобто конгресмени і сенатори, вирішили пояснити, хто на планеті господар, а кому пасувало б навчитися користуватися засобами гігієни і перестати сякатися в фіранку. Новою віссю зла стали Росія, Іран і Корейська Народно-Демократична Республіка. Санкції, які гахнуть по Москві, Тегерану і Пхеньяну, заповідаються дуже потужні, і відпльовувати ті, на кого вони скеровані, будуть довго.

 

Але у Вашингтоні, крім згаданих представників законодавчої влади, є ще президент Дональд Трамп. Цей добродій вирішив потримати в тонусі і наш вітчизняний політикум. Києву президент США закинув, що Україна буцім втручалася («саботувала» – такий термін вжив Трамп) у вибори президента Сполучених Штатів, і треба розібратися, які наслідки то мало для процесу. Київ трохи напружився, але має в рукаві козир, яким можна нейтралізувати навіть екзальтованого Дональда, – американського лідера можна познайомити з кимсь, хто керував Центральною виборчою комісією. Найкраща кандидатура, звичайно, – Ківалов, але і Рябець з Охендовським в популярній формі пояснять цьому сивочолому неофіту в галузі виборчих технологій, що означає втручання в електоральний процес.

 

Паспорт тижня

 

 

Паспорт для радянської людини з часів Маяковського був сакральним елементом і десь навіть частиною організму. Приблизно таким самим він залишився і для пострадянських посполитих. Історія про Порошенка та Саакашвілі і посвідчення громадянина між ними є тому підтвердженням.

 

Епопея стосунків чинного і колишнього президентів давно пахла неприємно, а з долученням до перебігу подій синенької книжечки з тризубом почала відверто тхнути. Виявилося, що громадянином нашої країни Міхеїл Ніколозович став завдяки примсі Петра Олексійовича, а тепер втратив паспорт через те, що тому самому Порошенкові так забаглося.

 

Саакашвілі з цього приводу мав нагоду продемонструвати емоції і дати інтерв’ю, де сказав:

«Порошенко зараз побачив контури опозиції. Повірте, для нього це дуже тривожний сигнал. Він думав, що якщо він нас усіх розвів, то ми не знайдемо солідарності. Але абсолютно різні люди знайшли можливість консолідуватися. Починаючи від Юлії Тимошенко і закінчуючи «ДемАльянсом», Гриценком, Садовим, Найємом, Лещенком і Заліщук».

 

З тим, що опозицій в нас – хоч гать гати, всі вже змирилися, але хочеться побачити результати їхньої діяльності. Хочеться, але таки тхне з обох боків, і паспорт тут абсолютно не винен.

 

Стрілянина тижня

 

 

Економічні конфлікти під час війни вирішують за допомогою зброї. За театральними законами, якщо у першій дії вистави на стіні висить рушниця, то в останній вона бабахне. Життєві правила стверджують, що в насиченій вогнепальними патиками країні вони час від часу будуть розряджатися.

 

В Дніпрі ця теза підтвердилася, і під час того, що в 90-их роках минулого століття називали «розборками», загинуло двоє ветеранів АТО, четверо громадян спортивної зовнішності потрапили в лікарню з пораненнями.

 

Час від часу конфлікти за участю людей, які воювали на сході, спалахують і мають великий резонанс. На кілька днів. Потім компетентні органи акуратно спускають справу на гальмах і чекають, коли бабахне знову. Варто зазначити, що народ у нас, крім того, що душевний і широкий, ще й несподівано законослухняний і іноді врівноважений, бо зброї багато, людей у стресовому стані вистачає, а стрілянини на мирній території щодня не відбуваються. Поки що.

 

Переговори тижня

 

 

Лідери України, Росії, Німеччини і Франції – тобто те, що називають «нормандською четвіркою», – не збиралися тісним колом вже досить давно. Так давно, що 25% цієї четвірки вже помінялися і замість Оланда Францію представляє Макрон.

 

Щоб підтримувати думку про життєздатність цього формату, квартету треба спілкуватися, і для цього три президенти і одна канцлер вибрали перевірений інструмент – телефон.

 

Остання бесіда за допомогою винаходу Александра Белла сенсацій не подарувала. Якщо ще відносно недавно європейські частини «четвірки» не робили різких рухів, тому що чекали, чим закінчаться вибори у Франції, то тепер їхні пасажі плавні, бо восени будуть вибори в Німеччині.

 

Крім того, всі чекають, що квартет стане квінтетом і до нього долучиться американський лідер. Але тут варто згадати народну мудрість, яка попереджає, що іноді поки сонце зійде, то роса очі виїсть.

 

31.07.2017