Суд заарештував чоловіка, підозрюваного у викраденні Юрія Вербицького.

 

Печерський суд Києва задовольнив клопотання прокуратури про арешт підозрюваного у викраденні і вбивстві активістів Майдану у 2014 році Олександра Волкова.

 

Про це повідомляє "Громадське".

 

Прокуратура звинувачує Волкова в тому, що він був одним з організаторів групи, яка викрала Ігоря Луценка і Юрія Вербицького. Вербицький після тортур загинув, Луценкові вдалося вижити – нині він є народним депутатом ("Батьківщина").

 

Обвинувачення заявляє: має дані про те, що підозрюваний був у лікарні, з якої зникли активісти, саме в той день, коли сталося викрадення.

 

Слідство отримало докази про зв'язок між Волковим і Олексієм Чеботарьовим – бізнесменом, якого пов'язують з найближчим оточенням екс-президента Януковича, одним із основних рекрутерів "тітушків". Зокрема, у прокуратури є дані фіксації телефонних розмов підозрюваного – Волков у день викрадення Вербицького та Луценка спілкувався з Чеботарьовим і був у його офісі.

 

Зі слів Волкова, він був однокласником Чеботарьова. Свою причетність до викрадення активістів арештант заперечує.

 

Юрія Вербицького та Ігоря Луценка викрали з приміщення офтальмологічного відділення Жовтневої лікарні у місті Києві 21 січня 2014 р. (Вербицький отримав травму ока на Майдані, Луценко супроводжував його у лічниці).

 

22 січня тіло Юрія Вербицького зі слідами тортур знайшли у лісі на околицях села Гнідин Бориспільського району.

 

Ігор Луценко, котрому пощастило вибратися з лісу до людей, пізніше згадуватиме: бандити були особливо жорстокими з Юрієм, бо той походив зі Львова.

 

Коментуючи арешт Волкова, Ігор Луценко заявив: "У справі про викрадення Вербицького і мене – прорив. Завдяки Генпрокуратурі затримано підозрюваного в організації викрадення. Прізвище – Волков. Однокласник Чеботарьова, імовірного замовника викрадення і вбивства Вербицького... Мене часто питають, що ж там зі справою – я більше мовчу. Яке щастя, що нарешті є якісь новини, про які можна говорити відкрито", – написав Луценко на своїй сторінці у Facebook.

 

31.07.2017