Археологи ініціюють перенесення дати свого професійного свята.

 

Львівські археологи пропонують перенести святкування Дня археолога з 15 серпня на 25 липня, аби не відзначати професійне свято в один день із росіянами. У соціальній мережі вони започаткували флешмоб та пропонують колегам підтримати їхню ініціативу з хештегом #ДеньАрхеолога25Липня, передає Гал-інфо.

 

З 2008 року українські археологи відзначають професійне свято 15 серпня – у день народження радянської дослідниці Тетяни Пассек, до якої, кажуть львівські науковці, є багато запитань.

 

Дослідники вважають, що серед українських вчених є чимало дослідників з відомими і шанованими іменами, з відкриттями яких можна пов’язати святкування професійного дня археологів.

 

Так, вони пропонують перенести святкування на 25 липня, адже саме тоді у 1936 році відомий український археолог Ярослав Пастернак відкрив рештки Успенського собору в Галичі.

 

Про святкування цього дня вже неодноразово дебатували в середовищі самих археологів. Дослідники закликають не чекати, поки хтось на офіційному рівні запровадить нові традиції.

 

Наразі про підтримку такої ініціативи вже заявили співробітники Історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ» та та дослідницький проект «Local History».

26.07.2017