Німеччина порушила питання про посилення санкцій ЄУ проти Росії.

Причиною цього став скандал із постачанням до анексованого Криму газових турбін концерну Siemens.

 

 

Берлін має намір запропонувати на черговому засіданні постійних представників країн – членів Європейської Унії, яке відбудеться  у середу, 26 липня, запровадити обмежувальні заходи щодо низки співробітників Міністерства енергетики РФ та російської державної компанії «Технопромэкспорт», яка займалася доставкою турбін Siemens із Таманського півострова на територію анексованого в України Криму.  Про це в понеділок, 24 липня, повідомила інформаційна аґенція Reuters із покликом на німецьких дипломатів у Брюсселі .

 

Нагадаємо, що про поставку двох газових турбін марки Siemens SGT5-2000E в порт Севастополя з Таманського півострова стало відомо п’ятого липня. Пізніше в Криму було виявлено ще дві турбіни Siemens. Російська компанія «Технопромэкспорт», укладаючи з німецьким концерном контракт на придбання турбін, запевняла, що вони призначені для електростанції на Тамані.

 

У заяві, поширеній 21 липня, керівництво Siemens заявило, що російські партнери перевезли обладнання до Криму, не дотримуючись договірних зобов'язань і порушуючи санкції, накладені ЄУ на цей регіон. У заяві також було сказано, що Siemens продовжить судове переслідування посадових осіб «Технопромэкспорт», відповідальних за незаконне переміщення турбін, а також судовий процес, покликаний запобігти постачанню нового обладнання до Криму й забезпечити повернення вже поставленого.

 

Окрім того, концерн Siemens оголосив про рішення розірвати ліцензійні угоди з російськими компаніями про постачання обладнання для електростанцій із комбінованим парогазовим циклом. Також Siemens планує продати міноритарну частку в російській компанії «Интеравтоматика», яка пропонує продукти і послуги в галузі систем управління електростанціями. До того ж німецький концерн вирішив припинити поставки обладнання для електростанцій російським компаніям, котрі контролює держава.

24.07.2017