Причиною цього став скандал із постачанням до анексованого Криму газових турбін концерну Siemens.

 

 

Берлін має намір запропонувати на черговому засіданні постійних представників країн – членів Європейської Унії, яке відбудеться  у середу, 26 липня, запровадити обмежувальні заходи щодо низки співробітників Міністерства енергетики РФ та російської державної компанії «Технопромэкспорт», яка займалася доставкою турбін Siemens із Таманського півострова на територію анексованого в України Криму.  Про це в понеділок, 24 липня, повідомила інформаційна аґенція Reuters із покликом на німецьких дипломатів у Брюсселі .

 

Нагадаємо, що про поставку двох газових турбін марки Siemens SGT5-2000E в порт Севастополя з Таманського півострова стало відомо п’ятого липня. Пізніше в Криму було виявлено ще дві турбіни Siemens. Російська компанія «Технопромэкспорт», укладаючи з німецьким концерном контракт на придбання турбін, запевняла, що вони призначені для електростанції на Тамані.

 

У заяві, поширеній 21 липня, керівництво Siemens заявило, що російські партнери перевезли обладнання до Криму, не дотримуючись договірних зобов'язань і порушуючи санкції, накладені ЄУ на цей регіон. У заяві також було сказано, що Siemens продовжить судове переслідування посадових осіб «Технопромэкспорт», відповідальних за незаконне переміщення турбін, а також судовий процес, покликаний запобігти постачанню нового обладнання до Криму й забезпечити повернення вже поставленого.

 

Окрім того, концерн Siemens оголосив про рішення розірвати ліцензійні угоди з російськими компаніями про постачання обладнання для електростанцій із комбінованим парогазовим циклом. Також Siemens планує продати міноритарну частку в російській компанії «Интеравтоматика», яка пропонує продукти і послуги в галузі систем управління електростанціями. До того ж німецький концерн вирішив припинити поставки обладнання для електростанцій російським компаніям, котрі контролює держава.

24.07.2017