Було б сумно, якби не було так смішно

Не треба дертися в Гімалаї, аби побачити тупикову гілку розвитку людства, більш відому як снігова людина. Єті бувають і на публіці — й іноді забувають маскуватися.

 

Делірій тижня

 

 

Тридцять з гаком років тому про шановного Леоніда Ілліча жартували, що він «не приходячи до тями, приступив до роботи». Потім таке ж говорили про Андропова і Черненка, а зараз фразеологізм часів «розвинутого соціалізму» доцільно вживати стосовно головного терориста ДНР Олександра Захарченка.

 

Delirium tremens цього разу зачепив у цього суб’єкта ідеологічну площину — і він анонсував створення Малоросії. Цілком серйозні і десь навіть розумні люди задалися питанням «що б це мало означати?» — хоча насправді варто було б поцікавитися, скільки часу до цього слововиверження сучасний Гріциан Таврическій утримувався від вживання алкоголю. Лікарі кажуть, що Delirium tremens, тобто біла гарячка, приходить до запійних алкоголіків після двох-трьох днів абстиненції. Очевидно, Захарченко неакуратно злізав зі склянки і в результаті виплодив чергову бздуру.

 

Зрештою, на Берлін і Лондон він легіони моторол уже водив, тому теперішні його поховання Новоросії і народження Малоросії можуть цікавити насамперед медиків і російських кураторів терориста, яким треба шукати заміну цій черепній коробці з надто неконтрольованим язиком.

 

Топлес тижня

 

 

Візит президента Білорусі до Києва запам’ятається передусім «завдяки» провокації неадекватної дівчинки з Femen. Чомусь представники цієї організації, яка нібито від політичних переслідувань евакуювалася в Париж, вміють з’являтися у потрібному місці і в потрібний час, щоб зіпсувати все, що можна.

 

Тим часом перемовини Лукашенка з Порошенком були важливою подією у нашій маленькій геополітиці, і слова українського президента білоруському колезі чогось та й варті.

 

«Дякую і за вашу підтримку сьогодні, коли я вкотре отримав запевнення від вас, пане президенте, що територія дружньої для України Білорусі ніколи не буде використовуватися для агресивних дій проти України, а українсько-білоруський кордон ніколи не буде кордоном війни», — сказав Порошенко і таким чином почав підготовку до військових навчань, які росіяни проводитимуть у Білорусі в середині вересня.

 

Міністр оборони Степан Полторак одночасно оголосив, що навчання «Захід–2017» можуть бути використані для початку агресії як проти України, так і проти будь-якої країни Європи, яка має спільний кордон з Росією. Потрапити під трибунал у Гаазі Лукашенкові не посміхається, тож «бацька» буде змушений добре подумати, аби не зробити фатальних кроків.

 

Але всі ці серйозні процеси затьмарила femen-ка, бо дурість запам’ятовується краще. Тим більше, коли та дурість добре зрежисована.

 

Партія тижня

 

 

Надія Савченко продовжує свій шлях від національної героїні до комедійного елемента українського політичного пейзажу. Спроба створення партії у неї вже була, тепер експеримент повторюється, і Міністерство юстиції реєструє політичну партію «Суспільно-політична платформа Надії Савченко».

 

Ставлячи діагноз новій політсилі, партійний деміург заявила:

 

«"Суспільно-політична платформа Надії Савченко" не є партією, створеною для мене чи під мене».

 

Логіка тут трошки вмерла, але Надію Вікторівну то не бентежить. Льотчиком Савченко вже була, кремлівською бранкою також, тепер вона — телеведуча і народний депутат.

 

Настільки різносторонньо обдарована людина не може в Україні бути без партії. Чимсь це нагадує Михайла Поплавського, який, за дивним збігом обставин, очолює Інститут культури.

 

Американець тижня

 

 

На щастя, в абсолютний цирк-шапіто події не перетворилися. Не дав цього зробити спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки Курт Волкер, який, як личить фахівцеві, вирішив ознайомитися з проблемою безпосередньо «на місці» і поїхав в зону АТО.

 

В Краматорську американець повідомив, що США мають чітке уявлення, що в Україні відбувається не громадянська війна, а російська агресія.

 

«Ми бачили, що сталося. Ми розуміємо, у який спосіб цей конфлікт розпочався, ми розуміємо, у який спосіб цей конфлікт сьогодні контролюється. І саме тому це важливо, якщо Сполучені Штати стануть більш задіяними. І ми намагаємося знайти спосіб, аби змінити стратегічні перспективи з метою того, аби прийняти інші рішення і перейти до того, щоб побачити відновлення української території», — сказав Волкер, а офіційний Київ мав би тішитися, що Білий дім України з рахунків не списав.

 

Тепер ще треба пригадати давню мудру аксіому про те, що Бог допомагає тому, хто допомагає собі сам. Штати, ясна річ, — не Бог, але асоціації простежуються.

 

24.07.2017