Вночі на околиці міста згорів табір ромів.

 

Сьогодні вночі повністю згоріло самовільне поселення ромів, яке ще на початку літа на вул. Конюшинній звели мешканці Закарпатської області, – повідомляє відділ комунікацій Головного управління Національної поліції області.

 

 

Інформація про пожежу від мешканців поселення, зведеного з наметів та тимчасових конструкцій за територією одного із торгівельних центрів на вул. Конюшинній у Львові, до рятувальників та поліції не надходила. Правоохоронці виявили задимлення та вогонь під час патрулювання цього району.

 

На момент прибуття працівників поліції на місці поселення не було жодного мешканця, горіли залишки тимчасових конструкцій. До медичних закладів Львова звернень постраждалих під час пожежі на вул. Конюшинній наразі не надходило.

 

За даними Нацполіції, з настанням теплого періоду на території самовільного поселення проживало близько 60 осіб, з яких приблизно 20 дітей. Усі – мешканці Закарпатської області.

 

Обставини займання "циганського табору" встановлюють.

 

За інформацією з джерел Z, мешканці ромського табору після пожежі сьогодні вночі виїхали залізничним транспортом на Закарпаття. Оскільки офіційних звернень про пожежу до правоохоронців не надходило, підстав порушувати кримінальне провадження і відпрацьовувати версію ймовірного підпалу немає.

 

Цього літа «циганське питання» у Львові загострилося. Мешканці міста активно скаржилися на крадіжки, жебрацтво та асоціальну поведінку осіб, які за зовнішністю схожі на ромів. Як повідомили кореспонденту Z у відділі комунікації Нацполіції області, за перше півріччя 2017 року до Галицького відділу поліції Львова надійшло 108 звернень щодо протиправних дій, які були скоєні жителями Закарпатської області. За цими фактами відкрито 19 кримінальних проваджень, зокрема за крадіжки, шахрайство, опір працівникам поліції та ін. Наразі матеріали за трьома кримінальними провадженнями скеровано до суду.

 

Речниця Патрульної поліції Львова Катерина Рибій раніше повідомила ЗМІ статистику по усій території Львова: «Від початку 2017-го, станом на кінець червня, зафіксовано 35 звернень про крадіжки, здійснені особами ромської національності. Шахрайства з їхнього боку – 18 випадків, виникло 13 конфліктів за їхньою участю, скоєно 10 грабежів, було 4 бійки і надійшло 5 скарг. Загалом відбулося 407 викликів, які пов’язані з цими людьми».

 

«У випадку дрібної крадіжки роми обійдуться штрафом і підуть собі. А стосовно порушення особистого простору, коли ці люди нав’язуються, дозволяють собі словесно ображати перехожих, – то це взагалі ніяк не карається», – додала речниця львівської поліції.

 

ДЛЯ ДОВІДКИ:

 

Починаючи з червня, у Львові з'явилася велика кількість осіб ромської національності, більшість з яких жителі Закарпатської області, які докучали туристам жебрацтвом, скоювали крадіжки та інші злочини. 20 липня на сесії Львівської міської ради депутат Любомир Босаневич (представляє партію УКРОП) подав запит стосовно збільшення кількості осіб ромської національності, які «займаються жебрацтвом в громадських місцях, шахрайством, хуліганством, крадіжками та пограбуваннями». У запиті він також звернув увагу на «відверту антисоціальну поведінку зазначених осіб, їхнє проживання поблизу вокзалів та на вулицях міста Львова». Запит адресовано начальнику Головного управління Національної поліції у Львівській області Валерію Середі та міському голові Львова Андрію Садовому.

«Сподіваюсь, мер Львова Андрій Садовий спільно з правоохоронними органами та муніципальною дружиною докладе максимум зусиль, щоб наше місто залишалось відкритим для світу, а не перетворювалося на відкрите для злочинності», – зазначив під час сесійного засідання Босаневич.

 

22.07.2017