Siemens таки наважився обмежити свою діяльність в Росії.

Така рішення керівництво німецького технологічного концерну ухвалило в п'ятницю, 21 липня.

 

 

Рішення є наслідком скандалу, коли стало відомо, що російські партнери німецького концерну Siemens відправили до Криму газові турбіни, порушивши договірні зобов'язання і знехтувавши санкціями, які 2014 року Європейська Унія запровадила щодо Росії та Криму.

 

В оприлюдненій заяві німецького концерну, яку цитує видання  Frankfurter Allgemeine Zeitung, зазначено: «Siemens отримав достовірну інформацію, що всі чотири газові турбіни, призначені для проекту на Тамані в південній Росії, були локально модифіковані й у порушення правил та чіткої домовленості переправлені до Криму». У зв’язку з цим, наголошено в заяві, Siemens розриває ліцензійні угоди з російськими компаніями, які стосуються поставок обладнання для електростанцій з комбінованим парогазовим циклом. Окрім того, Siemens заявив про намір продати міноритарну частку в російській компанії «Интеравтоматика», яка пропонує продукти та послуги в галузі систем управління електростанціями.

 

Ще одним обмеженням в діяльності німецької концерну на російському ринку стане, за рішенням його керівництва, припинення поставок обладнання для електростанцій компаніям з РФ, котрі перебувають під контролем держави, до запровадження нової системи контролю.

 

В заяві також ідеться, що Siemens продовжить судове слідство щодо посадових осіб російської урядової компанії «Технопромэкспорт», відповідальних за незаконне переміщення турбін до окупованого півострова, а також судовий процес, спрямований на те, щоб запобігти постачанню нового обладнання до Криму і забезпечити повернення вже доправленого.

 

Нагадаємо, що на початку липня цього року аґенція Reuters, з покликом на свої джерела, повідомила, що компанія Siemens в обхід антиросійських санкцій Європейської Унії поставила до Криму газові турбіни для будівництва електростанції. Представники Siemens спершу заперечували це, а згодом компанія створила спеціальну комісію, щоби розслідувати факт можливої поставки своїх турбін до окупованого півострова. Комісія з’ясувала, що принаймні дві з чотирьох доправлених до Росії газових турбін Siemens, котрі були призначені для електростанції на Тамані, насправді були транспортовані в Крим без відома німецького концерну.

 

Газові турбіни, які потрапили до Криму в обхід санкцій ЄУ, інстальовано на двох нових електростанціях загальною потужністю 940 мегаватів. Вони повинні розпочати свою роботу 2018 року, щоб виконати обіцянку російського президента Володимира Путіна компенсувати дефіцит електрики, від якого страждає півострів.

 

Санкції ЄУ були запроваджені три роки тому і забороняють поставки на анексований Росією півострів товарів, які можуть використовувати, наприклад, в сфері енергетики.

21.07.2017