Гройсман відкрив засідання, присвячене 100-річчю українського уряду.

 

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман проводить у Києві урочисте засідання Кабінету Міністрів, присвячене 100-річчю створення уряду.

 

Про це повідомляє аґенція "Укрінформ"

 

"Це наша історія. 100 років тому була створена УНР, омріяна багатьма поколіннями. В той самий момент був створений Генеральний секретаріат, уряд УНР. Це була величезна спроба отримати історичну перемогу, створити свою незалежну державу. Втримати об'єднання не вдалося. Всередині було багато протиріч, які свідчать: у багатьох випадках боротьба велася не за Україну, а за владу", – сказав прем'єр-міністр.

 

Він зазначив, що у 1991 році Україна отримала незалежність – і це вдалося зробити без єдиного пострілу, мирним шляхом. "Але зараз, у часи шаленої воєнної агресії проти нашої держави, наше суспільство, український народ вимагає єдності та аналізу того, що відбулося 100 років тому. Глибоко переконаний, що ми маємо бути об'єднані єдиним прапором нашої держави та єдиним прагненням побудувати незалежну, успішну, цілісну, демократичну і заможну Україну", – сказав Гройсман.

 

Прем'єр зазначив, що останні три роки Україна проходить дуже складний шлях трансформації і змін, випробувань і втрат. "Боротися треба не за владу, а за успіхи нашої держави. Врешті-решт, наша незалежність має бути підтверджена нашими справами", – додав Гройсман.

 

На його переконання, незалежність має підтверджуватися щодня. "Багато поколінь мріяли про незалежну Україну. Багато народів світу не можуть отримати власної держави. Українці мають свою прекрасну країну. Ми маємо служити так, щоб не було соромно дивитися людям в очі. Глибоко переконаний у тому, що суспільство вимагає зрілості від усіх політичних еліт", – зауважив прем'єр-міністр.

 

При цім Володимир Гройсман збивався і на прозаїчне. Зокрема запропонував створити раду прем'єр-міністрів для розгляду стратегічних питань. "В мене з'явилася така думка, що в це сторіччя треба утворити, якщо буде ваша згода, раду прем'єр-міністрів, на якій можна було б розглядати ті питання, які є стратегічно важливими для розвитку нашої держави", – сказав Гройсман.

 

На його думку, таке рішення було би добрим механізмом для обміну досвідом, накопиченого за 25 років незалежності України.

 

28 червня 1917 року в Києві на закритому засіданні Малої ради було створено Генеральний секретаріат Української Центральної Ради – по суті, перший український уряд. 

 

Генеральний секретаріат складався з 8 генеральних секретарів і генерального писаря. Головою і генеральним секретарем внутрішніх справ було обрано Володимира Винниченка. 

 

29 липня Центральна Рада ухвалила "Статут вищого управління Україною" ("Статут Генерального секретаріату"), який проголошував цей орган найвищим крайовим виконавчим органом, визначав його структуру і функції.

 

Генеральний секретаріат діяв до 22 січня 1918 року.

 

Після проголошення IV Універсалу Центральної Ради про незалежність УНР він був перейменований на Раду народних міністрів УНР. 

 

18.07.2017