Держорганам США заборонено купувати програми «Лабораторії Касперського».

Відповідне рішення ухвалила адміністрація президента США.

 

 

Білий дім вилучив «Лабораторію Касперського» – міжнародну групу компаній із центральним офісом у Москві, яка спеціалізується на розробці програмного забезпечення – з двох списків схвалених продавців, до чиїх послуг можуть вдаватися урядові установи для придбання програмного забезпечення. Таке рішення було ухвалено з причин стурбованості Вашингтона тим, що російські спецслужби можуть отримати доступ до американських урядових мереж – сказано в повідомленні агентства Reuters, опублікованому в середу, 12 липня, з покликом на свої джерела в адміністрації американського президента.

 

Цей крок став уже другим конкретним заходом Вашингтона у відповідь на припущення, що «Лабораторія Касперського» пов'язана з російськими спецслужбами. Перед тим відповідну заборону було ухвалено лише для Пентагону.

 

В Адміністрації загальних служб США (The General Services Administration – GSA), яка регулює контракти і тендери уряду, вказали, що «Лабораторія Касперського» вилучена зі «списків постачальників послуг в царині інформаційних технологій і цифрового фотообладнання». У відомстві зазначили, що таке рішення було ухвалено після «вивчення і уважного розгляду всіх обставин». У GSA також уточнили, що пріоритети відомства – «забезпечити недоторканність і безпеку систем і мереж американського уряду».

 

Представники російської компанії заявили, що не отримували від GSA чи якогось іншого державного відомства США жодних повідомлень щодо зміни свого статусу.

 

Ще раніше інформаційна аґенція Bloomberg опублікувала матеріал про тісні зв'язки «Лабораторії Касперського» з ФСБ Росії. 27 червня агенти ФБР провели допити понад десяти співробітників представництва російської компанії в США.

12.07.2017