Монумент Слави залишається стояти, а комісія з його демонтажу – «працювати».

 

Учора, 6 липня, у Львові відбулось засідання робочої групи щодо Монумента Слави на вул. Стрийській, повідомили у прес-службі ЛМР.

 

Члени робочої групи заслухали відповіді на листи, надіслані в Український інститут національної пам’яті та вищі навчальні заклади Львова: Український католицький університет, Академію мистецтв, ЛНУ ім. І. Франка, НУ «Львівська політехніка» щодо їхньої думки і пропозицій майбутнього експонування Монумента.

 

Так, в Українському інституті національної пам’яті зазначили, що Монумент Слави є пам’ятником, присвяченим опору та вигнанню нацистських окупантів з України, а тому не є символікою комуністичного тоталітарного режиму та не підлягає обов’язковому демонтажу.

 

«Водночас інформуємо, що подальша доля вказаного монумента може бути вирішена шляхом ухвалення відповідного рішення Львівської міської ради у порядку та у спосіб, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» з урахуванням чинного законодавства про охорону культурної спадщини», – додали в УІНП.

 

Ректор Львівської національної академії мистецтв Володимир Одрехівський запропонував місцевій владі ініціювати спеціальне обговорення різних аспектів подальшої долі Монумента Слави за участі кваліфікованих істориків, музейних працівників, архітекторів, митців, представників громадських організацій та відповідних підрозділів державної влади.

 

Також членам робочої групи представлено результати проведеної інвентаризації елементів пам’ятки та результати обстеження технічного стану Монумента Слави.

 

На завершення засідання робоча група вирішила замовити у НУ «Львівська політехніка» дослідження з аварійності об’єкта та провести ще одне засідання для визначення протиаварійних робіт.

 

«Підготувати «дорожню карту» щодо можливої вартості демонтажу пам’ятки Монумент Слави на вул. Стрийській, з врахуванням юридичної, технічної і фінансової складових.

 

Підготувати «дорожню карту» із запропонуванням можливих варіантів музеєфікації пам’ятки Монумент Слави на вул. Стрийській.

 

Запропонувати «дорожню карту» проведення архітектурного конкурсу щодо пропозицій майбутнього використання території, де зараз встановлена пам’ятка Монумент Слави», – також вирішила робоча група.

 

Як повідомляв Z, низка депутатів ЛМР і громадських активістів міста вимагали в міського голови Андрія Садового демонтувати Монумент Слави згідно зі законом про декомунізацію. Для вирішення цього питання у міськраді ще кілька місяців тому створили робочу групу.

07.07.2017