Європейська Унія пролонґувала санкції проти Росії.

Відповідне рішення лідери країн – членів ЄУ узгодили в четвер, 22 червня, на саміту в Брюсселі.

 

 

«Домовилися. ЄУ має намір подовжити економічні санкції проти Росії за те, що вона в недостатній мірі виконує Мінські домовленості», – написав президент Європейської ради Дональд Туск своєму Twitter’і.

 

Таким чином штрафні заходи щодо Росії, термін дії яких завершувався в липні, діятимуть принаймні ще півроку. Санкції поширюються на російські державні банки, імпорт і експорт озброєнь, найважливіші підприємства нафтової та газової промисловості Росії.

 

Про те, що обмежувальні заходи щодо Росії будуть пролонґовані ще на шість місяців, в середу, 21 червня, повідомило джерело в кулуарах саміту глав держав Євроунії. За його словами, рішення ухвалять на підставі рекомендацій президента Франції Емманюеля Макрона і бундесканцлерки Німеччини Анґели Меркель, котрі оцінять виконання Мінських домовленостей.

 

Офіційне рішення про подовження обмежувальних заходів можуть оприлюднити щойно через кілька днів після саміту, який завершиться 23 червня.

 

Напередодні саміту кілька чільних політиків країн – членів Європейської Унії висловлювалися за скасування антиросійських санкцій. Зокрема з такими заявами виступали президент Чехії Мілош Земан, президент Болгарії Румен Радев. За поступове послаблення санкцій висловився й міністр закордонних справ Австрії Себастіан Курц. 

22.06.2017