Дослідники відшукали криївку УПА, де в 1945 році загинули 6 бійців.

 

У Калуші в лісі неподалік Центральної районної лікарні розкопали криївку УПА, інформують Вікна.

 

Всередині криївки знайшли близько 30-ти набоїв до ППШ та десяток гільз 7,62. Найімовірніше, з цієї криївки підпільники відстрілювалися у запеклому бою, розповів учасник розкопок Роман Король.

 

Криївку калуські дослідники шукали з минулого року. Кілька тижнів тому вони спробували розкопати місце, де міг бути сховок, але виявили не справжній бункер.

 

«Це був або незавершений бункер, або ж бункер, який помітили ще до того, як його накрили. На тому місці ми нічого не знайшли», – розповів Роман Король.

 

До другої спроби розкопок активісти підходили з деякою пересторогою, та їм вдалося знайти калушанина, який показав приблизне розташування криївки. Ігор Петрів пригадав, що батьки свого часу показували йому сховок: мама 59-річного калушанина була зв'язковою і свого часу навіть відбувала покарання за зв'язки з військом УПА.

 

Дослідники таки натрапили на криївку. Відкопати вдалося близько 30-ти набоїв до ППШ та з десяток гільз 7,62, а також кулі, цвяхи, дошки тощо.

 

«Одразу видно, що тут йшов запеклий бій. Хлопці відстрілювалися із бункера, бо там ми знайшли чимало гільз. Деякі набої є невистріленими», – каже Роман Король.

 

Дослідники переконані, що знайшли місце, де відбувався бій 6 вересня 1945 року. Тоді було вбито шістьох воїнів УПА. В офіційних актах цей бій назвали «операцією з ліквідації групи бандитів».

 

Наразі усе, що було знайдено в криївці, планують передати до музею «Калуська в'язниця». Розкопки триватимуть: адже поки що вдалося розкопати лише вхід.

 

Депутат Калуської міської ради, учасник АТО Віктор Павлів не виключає, що для подальшої роботи потрібно буде залучати техніку. У майбутньому криївку можна було б відновити, встановити хрест, а відтак внести до одного з туристичних маршрутів Калуша.

08.06.2017