Філарет: Завдяки мудрому і зваженому керівництву Любомира відносини між Церквами поліпшилися.

 

Предстоятель Української Православної Церкви Київського патріархату, патріарх Київський і всієї Руси-України висловив співчуття Верховному Архієпископу Києво-Галицькому Святославу, отцю і главі Української Греко-Католицької Церкви, а також єпископату, духовенству та вірним УГКЦ з приводу смерті верховного архієпископа-емерита Любомира.

 

Про це йдеться у словах співчуття, поширених УПЦ КП. 

 

"Спочилий владика у своєму житті розділив трагічну долю багатьох українців свого покоління. Бувши змушеним обставинами війни полишити рідний край, він ніколи не полишав любові до українського народу. Від своїх наставників, а особливо від святителя в єпископи УГКЦ, він перейняв і проніс через усе життя і служіння прагнення духовного відновлення українства, подолання ворожнечі між братами і залікування ран минулого", – зазначає Філарет.

 

"Завдяки його мудрому і зваженому керівництву УГКЦ відносини між нашими Церквами значно поліпшилися, а співпраця у двосторонньому та багатосторонньому форматі розширилася. Сподіваюся, що життєвий спадок спочилого, його києвоцентричне бачення майбутнього Церкви в Україні матимуть гідне продовження", – підкреслив предстоятель УПЦ КП.

 

Філарет наголошує, що смерть Блаженнішого Любомира є "великою втратою для Української Греко-Католицької Церкви і для всіх тих, хто знав, любив, цінував і поважав його".

 

Також у четвер під час спілкування з журналістами Філарет сказав, що Блаженніший Любомир за роки свого керівництва налагодив добрі відносини між православними та греко-католиками. 

 

"Він очолював УГКЦ трохи понад 10 років. Саме за його часів налагодилися добрі відносини між Православною Церквою і УГКЦ, а як ми добре знаємо, на початку 90-х років була жорстока боротьба в Галичині між православними і греко-католиками. Коли став кардиналом Любомир Гузар, то настало примирення. Всі ті роки його керівництва налагодили добрі відносини між Греко-Католицькою Церквою і Православною. В цьому ми бачимо велику заслугу кардинала Любомира Гузара", – цитує телеканал "112-Україна".

 

"Він був не тільки глибоко віруючою особою – його характер був м'яким. Він був лагідним до всіх, що сприяло налагодженню таких хороших відносин. Ми віримо, що Господь за його працю, віру і любов, подвиг дарує йому Царство Небесне", – сказав патріарх Філарет.

 

01.06.2017