Ватажка руху "ЮгаВасток" засудили до шести років в'язниці.

 

Київський районний суд Харкова засудив 69-річного ватажка руху "ЮгаВасток" (в оригіналі – "Юго-Восток", тобто "Південний Схід", – прим. Z) Юрія Апухтіна до 6 років позбавлення волі.

 

Як повідомив агенції "Укрінформ" процесуальний керівник справи Максим Мозговий, суд визнав Апухтіна винним в організації масових заворушень, котрі супроводжувались погромами (ч. 1 ст. 294 Кримінального кодексу України), та в публічних закликах до насильницької зміни конституційного ладу України, захоплення державної влади (ч. 3 ст. 109 КК України).

 

"Прокуратура довела в суді, що Апухтін був організатором масових заворушень у квітні 2014 року біля будівлі Харківської ОДА. Він неодноразово публічно закликав до зміни конституційного ладу, невизнання чинної державної влади, створення «Харківської народної республіки» і так званої «конституції ХНР». Також доведено, що Апухтін був одним з ініціаторів проведення у Харкові «референдуму» з питань федералізації – створення так званої «Югавасточной автономіі» від Одеси до Харкова, який планувався у травні 2014 року, однак не відбувся", – зазначив Мозговий.

 

З його слів, обґрунтуванням для вироку стали свідчення 12 свідків та покази 2 експертів; відеоматеріали з мітингів 8 квітня та 9 травня 2014 року на Майдані Свободи у Харкові.

 

Апухтіна заарештували у грудні 2014 року.

 

24.05.2017