Віце-прем’єр міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеґрації Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що Україна наразі не готова подавати заявку на вступ до НАТО – водночас уже зараз держава є східним флангом Альянсу.

 

Про це віце-прем'єр заявила під час заходів з нагоди 20-річчя заснування Центру інформації та документації НАТО в Україні, інформує УНІАН.

 

"Ми маємо стратегічну мету членства... Очевидно, що поки ані Україна не готова до подачі такої заявки, ані наші партнери поки не готові сприяти такому кроку України. Тому зараз для нас пріоритетом є досягнення критеріїв, стандартів НАТО, і саме на цьому ми зосереджуємося через усі інструменти, які ми маємо", – сказала Климпуш-Цинцадзе.

 

"На даний момент, як на мене, Україна стає де-факто східним флангом Північноатлантичного альянсу. Це відбувається через те, що ми для себе визначили всі політичні, безпекові завдання для країни, виходячи з тих реалій, які дуже чітко постали перед нами з 2014 року", – заявила віце-прем’єр.

 

"Я впевнена, що цей виклик і офіційна відмова України від позаблоковості є дуже важливим і серйозним кроком", – додала Климпуш-Цинцадзе.

 

19.05.2017