Макарова, Вінтоніва, Кольцову обрали до складу правління НСТУ.

 

Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) шляхом таємного голосування обрала шістьох членів правління НСТУ, яких запропонував голова правління Зураб Аласанія. Членів правління, як і голову правління, обрано строком на чотири роки.

 

Про це повідомляє "Детектор медіа".

 

Членів правління умовно ділять на "реформаторське" і "креативне" крила: Юрій Макаров (просвітницький напрям), Олександра Кольцова (розважальний напрям), Роман Вінтонів (суспільно-політичний напрям), Інна Гребенюк (юридичний напрям), Родіон Никоненко (економічно-фінансовий напрям), Микола Чернотицький (оптимізація центральної та регіональної структури).

 

Члени наглядової ради голосували за кожного претендента окремо, заповнюючи шість бюлетенів. З кожним із членів правління підписуватимуть окремий контракт.

 

Голоси членів наглядової ради розподілилися таким чином:

Юрій Макаров: 13 – за, 1 – проти;

Олександра Кольцова: 10 – за, 4 – проти;

Роман Вінтонів: 9 – за, 5 – проти;

Інна Гребенюк: 14 – за, 0 – проти;

Родіон Никоненко: 14 – за, 0 – проти;

Микола Чернотицький: 12 – за, 2 – проти.

 

Юрій Макаров – журналіст, публіцист, редактор, режисер, телеведучий. Нині працює керівником творчого об’єднання документальних фільмів і програм НСТУ, веде на UA:Першому програму "Війна і мир". Пан Макаров повідомив, що вже має конкретні ідеї нових проектів по кожному з пунктів свого плану діяльності. "Я вважаю, що недостатньо війна присутня в інформаційному просторі в країні, яка перебуває у війні", – зауважив він і запропонував "мілітаризацію свідомості". Ця ремарка насторожила члена наглядової ради Лаврентія Малазонію, який вважає, що цієї ідеї краще позбутися, бо демілітаризація коштуватиме надто великих зусиль.

 

Олександра Кольцова має авторський, музичний, рекламний бекґраунд. Була головним редактором журналу "Молоко", досі практикує журналістом. Тісно інтегрована в культурно-мистецький простір, є лідеркою рок-гурту "Крихітка". "Саме через розважальний контент можна реалізувати багато державотворчих речей", – вважає пані Кольцова. На її думку, з допомогою розважального контенту можна будувати "культурний кордон", який відрізнятиме українське суспільство від пострадянського простору і північних сусідів.

 

Роман Вінтонів – журналіст, редактор, продюсер, ведучий інформаційно-сатиричних програм під псевдонімом Майкл Щур. Пан Вінтонів окреслив своє бачення суспільно-політичного мовлення НСТУ: це мають бути проекти, які розкажуть про сьогодення, покажуть, де глядач перебував учора, і допоможуть приймати рішення щодо завтра. З його слів, НСТУ робитиме і програми журналістських розслідувань, і власні ток-шоу. Водночас новини не будуть у компетенції пана Вінтоніва – лише підсумкові випуски. "За новини відповідатиме генеральний продюсер інформаційного мовлення – це окремий від усіх членів правління напрям", – пояснив Зураб Аласанія.

 

Інна Гребенюк має юридичну освіту, працювала в Міністерстві юстиції, у головному юридичному управлінні Верховної Ради, у Міністерстві аграрної політики та продовольства (у тому числі п’ять місяців була заступником міністра – керівником апарату). "Одне з моїх трьох головних завдань – це реалізація реформи суспільного мовлення в рамках законів", – наголосила пані Гребенюк.

 

Родіон Никоненко має економічну освіту та 21 рік досвіду роботи у фінансовій, економічній і банківській сферах. Працював як у приватному, так і державному секторах – у банках "Альфа-Банк Україна", "Райффайзен Банк Аваль", "Укрсиббанк", "Банк Петрокоммерц-Україна", "Ощадбанк". "Основна функція – оптимізувати витрати, збільшити доходну частину процесу, забезпечити виробничу творчу частину компанії, тобто бути надійним підґрунтям для створення якісного актуального продукту", – окреслив свою місію пан Никоненко.

 

Микола Чернотицький останні роки працює директором Сумської філії НСТУ, яка єдина з філій використовує в логотипі свого каналу позначку UA: ("UA:Суми"), що означає відповідність її контенту місії та стандартам суспільного мовлення. З його слів, філії матимуть чотирьох керівників, між якими будуть розподілені адміністративні та творчі функції: директор, бухгалтер, головний редактор і продюсер.

 

Згідно зі законом "Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні", голову та членів правління ПАТ "НСТУ" обирають на чотири роки. При обранні наглядова рада враховує відповідність претендента кваліфікаційним вимогам, що висуваються до генеральних директорів телерадіокомпанії, наявність високих моральних якостей та суспільного авторитету.

 

15.05.2017