Президент США звільнив главу Федерального бюро розслідувань Джеймса Комі.

Дональд Трамп ухвалив це рішення у вівторок, 9 травня, на підставі рекомендації генерального прокурора США Джеффа Сешнса і його заступника Рода Розенстайна. 

 

 

Як повідомило видання Washington Post, Трамп надіслав Комі листа, в якому відверто зазначено: «Із цього моменту Ваші повноваження припиняються і Вас відсторонено з посади».

 

Глава Білого дому пояснив своє рішення тим, що, на його думку, Комі «не може ефективно керувати відомством» і що ФБР потрібен «новий керівник, аби відновити довіру». 

 

Директора ФБР призначають на один десятирічний термін. 56-річний Комі посів цю посаду чотири роки тому, його кандидатуру тоді висунув Барак Обама.

 

Комі перебував у Каліфорнії, коли дізнався про своє звільнення. Поки що він не робив жодних публічних заяв із цього приводу.

 

Причини звільнення Комі були описані в двох окремих листах генерального прокурора США Джеффа Сешнса і його заступника Рода Розенстайна. Фактично вони звинуватили Комі в тому, що він вирішив самодіяльно чинити правосуддя. Розенстайн написав, що Комі «припустився серйозних помилок», працюючи з висновками розслідування історії з листуванням Гілларі Клінтон, опонентки Трампа на виборах. Заступник генпрокурора звинуватив директора ФБР в узурпації повноважень генерального прокурора, коли Комі зробив висновок, що колишню держсекретаря не мали притягати до відповідальності.

 

Нагадаємо, 20 березня ФБР США вперше офіційно підтвердило, що воно розпочало розслідування можливого впливу Росії на президентську кампанію у США 2016 року і можливих зв'язків передвиборчого штабу Дональда Трампа з Кремлем. Третього квітня Комі заявив на зустрічі з сенаторами, що Росія продовжує втручатися у внутрішню політику США. 

 

Глава ФБР також зауважив, що відомство продовжує вивчати діяльність Москви під час кампанії з виборів президента США. При цьому він не розкрив деталей, а також не повідомив, щодо кого конкретно триває розслідування, пославшись на те, що таких відомостей не будуть озвучувати публічно до завершення розслідування.

 

 

Представники Демократичної партії відразу ж заявили, що Трамп звільнив Комі для того, щоби вплинути на хід розслідування можливого втручання Росії в передвиборчу кампанію. Демократи з комітету Сенату з питань судової влади порівняли рішення Трампа з діями президента Річарда Ніксона, котрий усунув від роботи співробітників уряду, що розслідували його діяльність в ході Вотерґейтського скандалу на початку 1970-х років.

10.05.2017