Чубаров закликав кримських татар вшанувати жертв депортації, попри заборону РФ.

 

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав кримських татар на території півострова взяти участь у меморіальних заходах із ушанування пам'яті жертв депортації 18 травня, незважаючи на заборону місцевої влади.

 

Про це Чубаров написав на своїй сторінці у Facebook.

 

"Російські окупанти знову забороняють у Криму проведення 18 травня 2017 року масових меморіальних заходів, присвячених пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Повсюдна заборона кримським татарам проводити у Криму траурні молебні, масові мітинґи і марші, присвячені пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, має на меті винищення історичної пам'яті кримських татар, виправдання злочинів сталінізму і комуністичного режиму СРСР, пригноблення волі кримськотатарського народу в боротьбі за свої права в умовах російської окупації Криму", – вважає Чубаров.

 

На думку голови Меджлісу, окупаційна адміністрація покладається на те, що кримські татари "слухняно виконають їхню волю, зрадивши пам'ять про своїх близьких і рідних".

 

При цім, як пише Чубаров, посіпаки російських окупантів – місцеві колаборанти – "поспіхом дописують сценарії вірнопідданих заходів, спрямованих на путінський аґітпром".

 

Відтак Меджліс закликав кримськотатарський народ узяти участь у низці меморіальних заходів, присвячених пам'яті жертв депортації, зокрема у хвилині мовчання 18 травня (12:00).

 

Також Меджліс пропонує кримським татарам у цей час провести публічну молитву сім'ями у пам'ять про жертв сталінського злочину: татари молитимуться біля воріт власних обійсть (або в дворах багатоповерхівок). А згодом Меджліс закликає збиратися біля місць пам'яті і монументів, де також відбути молитву.

 

У Сімферополі Меджліс збиратиме людей біля пам'ятного каменя неподалік залізничного вокзалу.

 

Видання "Крим. Реалії" нагадує: щорічно в Криму з нагоди річниці Дня депортації відбувалися масові заходи, зокрема траурний мітинг у центрі Сімферополя. Після анексії півострова Росією в березні 2014 року проведення подібних акцій у Криму заборонили. У квітні 2016-го підконтрольний Росії Верховний суд окупаційної адміністрації Криму заборонив діяльність Меджлісу на території анексованого півострова. Світова спільнота висловила рішучий протест у зв'язку з такими діями російської влади. Захист Меджлісу відправив апеляцію до Верховного суду Росії, однак касаційна інстанція підтвердила заборону.

 

09.05.2017