Порошенко: Росія використовує День перемоги для експансії.

 

Президент України Петро Порошенко під час офіційних заходів з нагоди 9 травня засвідчив повагу і шану усім ветеранам Другої світової війни, учасникам національного українського визвольного руху, громадянам, які зазнали жахів нацистських переслідувань.

 

Про це Порошенко сказав під час церемонії складання військової присяги молодим поповненням Окремого полку Президента України та 101-ї окремої бригади охорони Генерального штабу ЗСУ, котра відбулася на території Національного музею історії України у Другій світовій війні по завершенні офіційної програми на Алеї воїнської слави та могили Невідомого солдата в Києві.

 

"Ми, українці, є повноправними учасниками перемоги над нацизмом", – заявив Президент України.

 

Петро Порошенко зазначив, що під час урочистостей поруч із ветеранами перебувають захисники України, котрі зараз протистоять російсько-терористичним військам на сході України, – "онуки та правнуки учасників Другої світової війни, які у лавах Червоної армії, Української Повстанської армії, партизанських загонів здобували й здобули перемогу над нацизмом. Цей факт – символ зв'язку різних поколінь", – цитує прес-служба АП.

 

Президент нагадав, що напередодні, у День пам'яті і примирення, на площі музею відкрили фотовиставку, котра демонструє зв'язок поколінь воїнів від прадіда до правнука. "Це дуже важливо. І там ви побачите і ветерана Червоної армії, і ветерана Української Повстанської армії. Це ознака примирення героїв, які захищали Україну від нацизму під червоним, синьо-жовтим та червоно-чорним прапорами", – заявив Порошенко.

 

Водночас Президент України застеріг від святкування Дня перемоги над нацизмом за російською калькою. "Гіркі спогади про ті роки не полишають нас, дбайливо передаються з покоління у покоління. Свято це є і буде, але ми більше не відзначатимемо його за московським сценарієм. Звичайно, війна мала планетарний характер. Звичайно, народи колишнього Радянського Союзу воювали разом. Але при всьому цьому війна мала і свій окремий, український, вимір, який для нас, українців, беззаперечно, – головний. Його не можна описати лише двома фарбами, чорною та білою, а інших в радянській та російської палітрі – неначе й нема", – сказав Петро Порошенко.

 

"Ми категорично відкидаємо спроби Москви використовувати перемогу над нацизмом у Другій світовій війні для задоволення її реваншистських, імперських та експансіоністських потреб. Друга світова війна закінчилася 72 роки тому, а Кремль усе ще поривається командувати Україною, неначе чотирма українськими фронтами сорокових років минулого століття", – наголосив глава держави.

 

Президент нагадав, що в Москві триває акція "Бєссмєртний полк", на котрій планували нести портрети російських бойовиків, "яких послали на Донбас вбивати українців", "які з мечем до нас прийшли – а тому від меча і загинули". "От це і є справжній символ так званої дружби, дружби у великих і лукавих лапках. Акція «Бєссмєртний полк» – взірець витонченої політичної спекуляції на почуттях людей. Хотілося б, щоб це почули ті українці, які повірили в щирість її організаторів. Адже в Москві придумали її насправді не для того, щоб вшанувати пам’ять захисників. А для того, щоб російській експансії в сусідні країни допомагали не лише живі", – застеріг Порошенко.

 

09.05.2017