Особливості українського відпочинку

Народна мудрість вчить, що добре відпочиває той, хто добре працює. У наших реаліях добре відпочивають також ті, що працюють погано, і ті, що не працюють узагалі.

 

 

Відкриття тижня

 

 

Середньої якості міжнародний пісенний конкурс для багатьох українців перетворився на фетиш і ледь не державне свято. До «Євробачення» готуються, як до Великодня, - будують, миють і наводять глянц, аби потім почухати фізіономію і задуматися, що ж наробили. Задумливість триває недовго, бо загальна маса населення тішиться і відпочиває.

 

 

Київ удруге приймає змагання співунів і, врахувавши досвід «Євробачення-2005», серйозно прогресував щодо культурно-розважальних акцій. Якщо дванадцять років тому двічі асфальтували вулиці довкола Палацу спорту, де відбулася імпреза, то тепер двічі ремонтували станцію метро «Лівобережна», що розташована поруч сучасної локації.

 

Рейвах цього разу зчинили довкола Арки дружби народів, яку креативні громадяни вирішили розмалювати в кольори веселки, а ортодокси угледіли в цьому пропаганду содомії.

 

Із квитками також сталася чудасія, бо їх не тільки продавали на неіснуючі посадкові місця, а й написані були російською мовою.

 

Оздоблення банерами на п’ять мільйонів бюджетних гривень недобудованого хмарочоса в районі тієї самої «Лівобережної» (облагородження зроблено, аби не травмувати естетичних смаків приїжджих) мало б зацікавити прокуратуру, але не зацікавить, бо, як казав Лесь Подерв’янський, «ми народ широкий і гостинний…» і далі за текстом.

 

 

Зняття тижня

 

 

У стосунках держави Україна і Міжнародної організації кримінальної поліції Інтерпол завжди є місце інтризі. Офіційний Київ просить нащадків інспектора Лестрейда і міс Марпл шукати і знайти якогось вітчизняного пройдисвіта, а європейські правоохоронці дивуються з недолугості шукачів справедливості. Цього разу Інтерпол зняв із розшуку президента-втікача Віктора Януковича, його сина Олександра, колишніх секретаря РНБО Андрія Клюєва і міністра палива Едуарда Ставицького.

 

Де-факто вилучення зі списку розшукуваних перелічених осіб сталося відносно давно, але опублікували рішення лише на тому тижні. Офіційно прикра для вітчизняних правоохоронців новина звучить так:

«Інтерпол своєю постановою, ухваленою на сесії 27 лютого - 3 березня 2017 року, видалив зі своїх баз даних червоне повідомлення, опубліковане в липні 2015 року, стосовно президента Віктора Януковича, й дані, що містяться в його файлах стосовно сина президента Януковича - Олександра Януковича. Інтерпол підтвердив, що на президента Віктора Януковича та на його сина Олександра Януковича не поширюються червоне повідомлення Інтерполу або спеціальний запит про арешт, і що вони не відомі за базами даних Інтерполу».

 

Генпрокуратура повідомила, що рішення європейців буде оскаржувати, а другий чоловік у ГПУ Євген Єнін заспокоїв: «Рішення Інтерполу про зняття з міжнародного розшуку представників режиму Януковича пов’язані перш за все з недосконалістю кримінально-процесуального законодавства України в частині обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Зазначені рішення Інтерполу не мають жодного значення для початку судового процесу з обвинувачення В. Януковича у державній зраді».

 

Законодавство в Україні недосконале, Інтерпол не перейнявся клопотами відомства Юрія Луценка, але все буде добре, бо «Термінатор Майдану» завжди знаходить вихід із ситуації.

 

 

Відпустка тижня

 

 

Перше найкраща (після Віктора Андрійовича, звичайно) банкір України Валерія Гонтарєва лякала своєю відставкою з посади голови НБУ, а тепер втішила своїми вакаціями. Фінансистка, напевно, сильно виснажилася за три роки роботи на відповідальному посту, зекономила на відпустках - і тепер пішла на законний відпочинок аж до осені.

 

Поки експерти-економісти розмірковують, хто займе головний кабінет у гарному будинку на столичній вулиці Грушевського, Валерія Олексіївна, згідно з інформацією телеканалу «1+1», засмагає на Мальдівах.

 

В часи розвинутого соціалізму популярним був лозунг «Ударно потрудився – достроково звільнився». Ці мудрі слова використовували як наочну агітацію в пенітенціарних закладах.

 

 

Гроші тижня

 

 

Коли Гонтарєву вже надто сильно шпинятимуть за розкішні вояжі, то вона завжди зможе на свій захист використати фінансову допомогу, яку Україні знову нададуть США, і сказати, що бачили б ми ті долари, як свиня зорі, якби не працелюбна голова НБУ. Конгрес США таки направду затвердив закон про бюджетні асигнування на 2017 фінансовий рік, який передбачає виділення Києву $560 млн.

 

Із цієї суми $350 млн підуть на забезпечення обороноздатності нашої країни. Посольство США в Києві повідомило:

«Обидві законодавчі палати прийняли консолідований закон про бюджетні асигнування на 2017 рік, згідно з яким на програми допомоги Україні заплановано виділити не менш як $560 млн. Наступним етапом набуття законом чинності стане його підписання президентом США».

 

Дональд Трамп документ оперативно підписав. Крім того, стало відомо, що для України з $350 млн мінімальна військова підтримка США до 1 жовтня 2017 року становитиме $238 млн. При цьому документ не передбачає кредитних гарантій Україні на підвищення обороноздатності, які минулого року становили $275 млн.

 

У медіа зараз популярно порівнювати військову допомогу, яку американці надають нам, із дотаціями Афганістану. Ми на тлі країни, де живуть пуштуни, хазарейці і просто душмани з талібами, виглядаємо блідо, але дарованому коневі в ротову порожнину не дивляться.

 

09.05.2017