Президент України Петро Порошенко вважає, що одним із позитивів рішення Міжнародного суду ООН є визнання Росії стороною, а не посередником мінського процесу.

 

"Міжнародний суд ООН закликав Росію до повного виконання мінських домовленостей. Це означає, що Росія є стороною мінських домовленостей, а не посередником, як із самого початку вона намагалася себе представити. Визнання цього, наголошую, є не політична оцінка, а вперше прозвучала юридична оцінка, яка є надзвичайно важливою для нас", – сказав Порошенко під час наради з міністром закордонних справ Павлом Клімкіним, заступницею міністра Оленою Зеркаль і заступником голови Адміністрації президента Костянтином Єлісєєвим.

 

Голова держави висловив упевненість у тому, що наразі офіційним службам слід сконцентруватись на тому, щоби найкращим чином представити у суді позицію держави Україна та визначити державу-агресора, інформує прес-служба АП. Порошенко переконаний, що це вже створює механізм юридичної відповідальності не для приватних осіб, як хотіла Російська Федерація, а для держави в цілому, яка має нести відповідальність за фінансування тероризму, за порушення Конвенції ООН.

 

"Вперше – і ключове слово тут "вперше" – було застосовано механізм Міжнародного суду для де-факто притягнення до відповідальності держави-агресора, держави, яка фінансує тероризм. І саме за порушення цієї Конвенції ми поставили питання про притягнення до відповідальності", – зазначив Порошенко.

 

Президент вважає надзвичайно важливим, що суд прийняв рішення про забезпечення позову у вигляді зобов’язання Російської Федерації відновити функціонування Меджлісу кримськотатарського народу і забезпечечити права українських громадян на вивчення української мови в окупованому Криму.

 

Олена Зеркаль поінформувала, що 12 травня сторони процесу зберуться у Гаазі, і президент суду прийматиме рішення щодо подальшого розгляду справи – "як вона буде просуватись і скільки нам буде надано часу на підготовку основного меморандуму, де ми маємо викласти всі докази в деталях, включаючи вже і суб’єктивну сторону цієї справи".

21.04.2017