Правоохоронці проситимуть суд застосувати для колишнього народного депутата Миколи Мартиненка арешт або грошову заставу розміром у 300 млн. грн.

 

Про це повідомив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, інформує аґенція УНІАН.

 

"Позиція [Антикорупційної] прокуратури наступна: будемо просити суд про обрання запобіжного заходу про тримання під вартою строком на 60 днів з альтернативою внесення застави в сумі 300 млн грн", – поінформував Холодницький.

 

"Чому 300 млн? Тому що ми оцінюємо роль кожного із співучасників у вказаній схемі. Зараз відповідні клопотання скеровані стороні захисту і будуть після ознайомлення стороною захисту скеровані до суду", – додав керівник САП.

 

Зі слів Холодницького, обрання запобіжного заходу колишньому нардепу розглядатиме Солом'янський суд Києва – базовий для проваджень НАБУ. "Я думаю, що це буде десь після 12-ої години. Це моя суб’єктивна думка. Ми вже готові до усіх відводів, прокурори всі на місцях, сподіваюся, що й судді всі будуть на місцях, і хай буде процес, без шоу", – зазначив Холодницький, згідно з повідомленням "Укрінформу".

 

Прокурор каже, що злочин, інкримінований колишньому нардепові, є особливо тяжким ("створення злочинної організації", "привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем – махінації на закупівлі уранового конденсату через Східний гірничо-збагачувальний комбінат"): "Йому загрожує до 12 років".

 

Коментуючи позицію Миколи Мартиненка, ніби справа є необґрунтованою, Назар Холодницький заявив: "Якщо позиція сторони захисту – що вся справа сфабрикована, то це їхня позиція. Наша така, що є докази, оголошена підозра, тепер слідство повинно зібрати всі докази для складання обвинувального акту".

 

"Якщо докази будуть зібрані – а для цього слідству дається два місяці, хоча цей строк може буди продовжений, зрештою, будемо бачити, як буде розвиватися цей процес... А поки слідство триватиме, більше нічого говорити не можна", – сказав керівник САП.

 

"Доказову базу збирали понад рік. Фактично від початку роботи антикорупційного бюро й антикорупційної прокуратури. Такі справи не можуть бути розслідувані за два місяці", – додав Холодницький.

 

21.04.2017