Ситник: На Львівщині НАБУ зосереджене на злочинах залізниці та митниці.

 

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що пріоритетними напрямами НАБУ для розслідувань на Львівщині є корупційні злочини на митниці та залізниці.

 

Про це Ситник сказав на прес-конференції у Львові в п’ятницю.

 

«Знаю найбільш проблемні питання, якщо говорити про боротьбу з корупцією, у вашому регіоні, – і напрацювання в цих питаннях вже є», – заявив директор НАБУ, повідомивши, що нещодавно детективи затримали одного зі службовців «УЗ».

 

«Є у вас тут – не хотів би назвати прізвища – цікава справа "Укрзалізниці". Я думаю, ви здогадаєтеся, про кого йде мова», – заінтриґував директор НАБУ.

 

З його слів, у Антикорупційному бюро сформовано окремий відділ, який займається винятково злочинами на залізниці, а в справі затримано вже понад 10 осіб.

 

Водночас Артем Ситник відмовився відповідати на питання, чи фіґурують у цій справі брати Дубневичі. «Розумієте, у нас в Україні постійно йде порушення конституційного принципу презумпції невинуватості. Ми намагаємося не називати прізвища, коли нема підозри», – сказав директор НАБУ.

 

«Ми рухаємося в напрямі, який вас цікавить», – додав він.

 

Другим пластом роботи, на котрому НАБУ планує зосередитися на Львівщині, є митниця. Як випливає зі слів Артема Ситника, для розслідування цієї справи потрібна політична воля.

 

«Я минулого разу це казав – якщо прослідкувати виступи прем’єр-міністра, то у нас проблеми з митницею, і не тільки у Львівському реґіоні. Тут якраз це буде пріоритетом у наступний період роботи. Підстави для того, щоби змінити ситуацію на митниці, ми вже зробили: голова Фіскальної служби більше не займає цієї посади. І є всі можливості вжити адміністративних заходів, щоби закрити ці корупційні схеми. А всі про них (схеми) знають, як вони діють... Ми, своєю чергою, якщо буде така політична воля, підтримуватимемо зі свого боку провадження, які стосуються цих схем», – заявив Ситник.

 

31.03.2017