Розпочався збір ідей для «Майстерні міста».

 

У Львові стартує конкурс ідей для щорічної «Майстерні міста», що триватиме з 5-го до 16-го червня, інформує прес-служба Львівської міської ради.

 

«Темою цьогорічної "Майстерні" є урбаністична децентралізація в межах міста із залученням локальних мікрогромад і налагодження діалогу між фаховими середовищами та активістами. Зголошуватися на конкурс зі своєю ідеєю можна до 15 квітня», – ідеться в повідомленні.

 

За словами директора Інституту міста Олександра Кобзарева, цьогорічна «Майстерня», окрім центральної локації в середмісті, матиме і мандрівний намет, що подорожуватиме різними районами.

 

Щодо фінансової підтримки, то, як повідомили в Інституті міста, торік проект «Майстерня міста» виграв Лейпцизьку премію інтегрованого міського розвитку. Команда проекту «Майстерня міста» отримала 300 тис. грн для реалізації всіх заходів, які популяризують інтегрований розвиток міст в Україні та підтримують сталий розвиток міст, їхніх мікрорайонів і міських просторів.

 

Щоби стати учасником, потрібно заповнити анкету, де вказати не лише заходи, які ви плануєте реалізувати, а й ті проекти, які хочете представити на платформі «Майстерні». Критеріями відбору проектів є: відповідність цілям, некомерційність заходів, практична складова або ж вагомий соціальний ефект.

 

До складу конкурсної комісії, що відбиратиме проекти, ввійшли Олександр Кобзарев, директор Інституту міста, Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР, Ірина Цяпа, представник Інституту лідерства та управління УКУ, Олександра Сладкова, начальник відділу урбаністики ЛКП «Інститут просторового розвитку» ЛМР, Наталя Бунда, керівник департаменту розвитку ЛМР, Наталя Тарнавчик, менеджер із комунікацій та роботи з громадськістю проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» (GIZ), та Михайло Мороз, начальник управління культури ЛМР.

 

Під час «Майстерні» планують реалізувати проекти за напрямами громадських просторів, міської культури, велотранспорту, екології й енергоощадності, дитячої урбаністики, розвитку локальних громад та збереження історичного середовища.

 

«Стане бонусом, якщо до проекту будуть залучені об’єкти культури. До прикладу, минулого року активно долучилися бібліотеки з читачами. В пріоритеті будуть культурно-просвітницькі проекти з так званими "вразливими" верствами населення, літніми людьми. Також важливо, щоби були представлені стратегічні проекти, які продовжать свою діяльність після завершення "Майстерні" і також працюватимуть на розвиток локальної громади», – розповіла Ірина Рибко, спеціаліст відділу культурних індустрій управління культури ЛМР.

 

Перша «Майстерня міста» відбулася у Львові 2012 року.

22.03.2017