Міністр внутрішніх справ Франції подав до демісії.

Напередодні Брюно Ле Ру звинуватили в тому, що він наймав на роботу своїх двох доньок, коли ті були ще школярками і студентками. 

 

 

Очільник МВС Франції Брюно Ле Ру (Bruno Le Roux), свого часу був головою фракції соціалістів у Національних зборах. За даними журналістів видання Le Monde, дочки Ле Ру уклали загалом 24 контракти зі секретаріатом парламенту в період з 2009-го до 2016 року й отримали за свою роботу в Національних зборах близько 55 тисяч євро. При цьому перші контракти були укладені, коли їм було 15-16 років.

 

Їхня робота в парламенті часом збігалася зі стажуванням на підприємствах або з навчанням, стверджує видання. Сам Брюно Ле Ру визнав, що наймав на роботу доньок. Але, за його словами, вони працювали в парламенті тільки під час літніх канікул, не на постійній основі. Він закликав не проводити паралелі зі справою кандидата в президенти від правих «Республіканців» Франсуа Фійона, якого звинувачують у фіктивному працевлаштуванні в парламенті дружини і дітей.

 

«Мені нема чого соромитися, ці контракти (доньок Ле Ру, – Z) відповідали виконаній роботі», – заявив він.

 

Однак Брюно Ле Ру вирішив подати до демісії. «Я вважаю своїм обов'язком захистити від критики урядову політику, тому подаю президентові прохання про відставку», – пояснив він свій крок журналістам.

 

Президент Франції Франсуа Олланд у вівторок, 21 березня, прийняв відставку Ле Ру, призначивши новим міністром внутрішніх справ країни держсекретаря у справах зовнішньої торгівлі Маттіаса Фекля.

 

Брюно Ле Ру очолював міністерство внутрішніх справ лише протягом трьох із половиною місяців. 

21.03.2017