Голова Вищої ради правосуддя розганяв активістів-збиточників пострілами.

 

Національна поліція розпочала два кримінальні провадження за фактом сутичок та застосування зброї біля будинку голови Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка в Києві. Справи відкрито за статтями 296 (хуліганство) та 346 (погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча) Кримінального кодексу.

 

Як повідомляє прес-служба Нацполіції, інцидент трапився у п'ятницю пізно ввечері: коли посадовець приїхав до домівки, то побачив групу активістів, котрі вигукували гасла і залишали написи на паркані. Бенедисюк намагався проїхати повз пікет, та молоді люди почали блокувати транспортний засіб — згодом вони стверджуватимуть, що голова ВРП скоїв наїзд.

 

Пізніше перепалка відновилася. "Аби вгамувати групу осіб, які відмовлялися представлятися і погрожували господарю та його дружині, голова Вищої ради правосуддя зробив постріл із нагородної зброї", — переказали у поліції.

 

Після конфлікту затримали 12 осіб. Частина активістів відмовилася надавати пояснення, покликаючись на ст. 63 Конституції, інші ствердили, що проводили мирну акцію.

 

Офіційними заявниками виступили і Бенедисюк, і двійко активістів, котрі поскаржилися на розбиті телефон і планшет.

 

Відповідальність за акцію взяла націоналістична організація "Традиція і порядок". Вона називає свій пікет "антикорупційними заходами". "Ми отримали чимало інформацій про злочинні дії голови Вищої ради юстиції Ігоря Бенедисюка. Дані були передані до антикорупційних відомств", — повідомили в організації.

 

"Наші активісти прибули до його будинку з метою отримати коментар, — розповідають про свою версію подій в "ТіП". — Натомість суддя здійснив на нас напад і відкрив вогонь із пістолета в наш бік".

 

Ігор Бенедисюк назвав інцидент політичним замовленням, ініційованим у відповідь на резонансні рішення ВРП.

 

"Я пов’язую [напад] з моєю професійною діяльністю, з принциповою позицією щодо очищення суддівських лав... Вважаю, що погрози знищення мого майна та мене особисто фізично пов’язані з діяльністю Вищої ради правосуддя в останній період, а саме звільненням судді Отрош, звільненням судді Татькова, відстороненням судді Ємельянова, а також наданням згоди на арешт суддів", — ідеться у заяві, опублікованій на сайті ВРП.

 

Ігор Бенедисюк вважає, що це спроби "певних політичних сил" заблокувати роботу Вищої ради правосуддя "через дискредитацію голови ВРП, а також через дискредитацію органу і неможливість продовжити його роботу".

 

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко й адвокат Роман Маселко поширили свої версії подій, згідно з котрими замовлення могло надходити від Андрія Портнова.

 

19.03.2017