Гройсман привіз із Туреччини враження про "необмежені можливості".

 

У середу ввечері прем’єр-міністр України Володимир Гройсман відкрив Українсько-турецький бізнес-форум у Стамбулі, під час котрого зустрівся із представниками бізнесових холдингів Туреччини. То був останній із пунктів програми дводенного візиту голови уряду до Туреччини.

 

Як інформує "Урядовий портал", прем'єр залишився задоволений поїздкою до Туреччини. Він зустрівся з президентом Реджепом Таїпом Ердоґаном, прем’єр-міністром Біналі Їлдиримом та спікером Національних зборів Ісмаїлом Кахраманом. "Висновок тільки один: ми маємо необмежені можливості щодо нашої співпраці. Найвище керівництво Туреччини, України зацікавлене у тому, щоб ми об'єднали наші можливості для досягнення спільного успіху", – сказав прем’єр-міністр.

 

"Сфери, в яких ми можемо будувати з вами нашу спільну співпрацю, починаються від надр і закінчуються космічними технологіями. Ми маємо широкий спектр сфер, у яких можемо забезпечити ефективну взаємодію", – наголосив Гройсман. Йдеться, зокрема, про галузь енергетики, агропромисловий комплекс, машинобудування, літакобудування, космічні технології та туризм.

 

Зустріч із Ердоганом відбулася напередодні. Сторони скоординували позиції щодо недопущення мілітаризації Криму та ситуації із порушенням прав людини на окупованому Росією півострові та Донбасі. "Недопущення мілітаризації Криму, а також звільнення наших окупованих територій є для нас найважливішими питаннями сучасного міжнародного порядку денного", – відзначив український прем'єр.

 

Володимир Гройсман зауважив, що Україна сподівається на подальшу підтримку турецької сторони з врегулювання конфлікту, а також сприяння у розв’язання проблем кримських татар, у тому числі щодо облаштування переселенців на материковій частині України.

 

Зі слів прем’єр-міністра, окупаційна влада у Криму створює всілякі труднощі для незалежного моніторингу дотримання міжнародних стандартів у галузі забезпечення прав людини на півострові, зокрема з боку міжнародних правозахисних організацій, що спричинили масовий відтік громадян України з Криму. Росія перейшла на новий рівень політичних переслідувань – утиски адвокатів кримськотатарських лідерів.

 

Особливу стурбованість, за його словами, викликає розбудова Російською Федерацією військової інфраструктури Криму.

 

Також Гройсман із колегою Біналі Їлдиримом взяли участь у підписанні угоди між урядами про можливість взаємних поїздок за паспортами у формі ID-картки.

 

16.03.2017