У суді ООН завершилися слухання за позовом України до Росії.

 

Міжнародний суд ООН завершив слухання у рамках позову України до Росії про застосування запобіжних заходів проти РФ.

 

Заступниця міністра закордонних справ України, голова делегації в Міжнародному суді ООН Олена Зеркаль спрогнозувала по завершенні слухань, що рішення буде у квітні, інформує УНІАН.

 

"Ми очікуємо на рішення суду – і я сподіваюся, що воно буде справедливим. За нашими прогнозами, воно може бути до кінця квітня", – сказала Зеркаль.

 

Коментуючи результати розгляду, дипломат зазначила – позиція російської сторони під час слухань продемонструвала, що "логіка Росії полягає в тому, що вони можуть робити все і не нести ніякої відповідальності за свої дії". "Росія вважає, що у нас виключно внутрішній конфлікт і що вона може постачати зброю для бойовиків на Схід. Із сьогоднішніх заяв юристів випливає: Росія як країна не несе відповідальності за фінансування тероризму, бо якби Росія знала, коли ратифікувала Конвенцію, що буде відповідати за фінансування тероризму, то вона її не ратифікувала б", – пояснила зміст заяв російської сторони голова української делегації.

 

Ту ж позицію РФ проголошує й щодо Конвенції про боротьбу з расовою дискримінацією. "[З їхньої позиції] виходить, що татари та українці в Криму живуть щасливо і не страждають, оскільки у них (росіян, – Z) зовсім інше бачення, а Меджліс – це екстремістська організація, тому що вони організували блокаду Криму, коли їх права утискали. Це – їх реальність, і вони звинувачують всіх, що всі живуть в іншій реальності", – прокоментувала Зеркаль.

 

При тому вона висловила переконання, що зараз "весь світ перебуває на позиції України, а Росія має нести відповідальність за свої дії". "Цей суд є єдиною судовою інстанцією, яка може притягнути Росію до відповідальності", – наголосила голова делегації.

 

09.03.2017