ВР прийняла за основу законопроект щодо заочного засудження.

 

Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України "щодо удосконалення механізмів забезпечення завдань кримінального провадження", котрий дозволяє розпочати заочний суд над представниками режиму Януковича.

 

Як передає кореспондент УНІАН, за схвалення законопроекту №5610 проголосувало 233 народних депутатів.

 

Законопроектом у Кримінальному процесуальному кодексі України встановлюється, що у разі наявності інформації про перебування особи за межами України повістка такій особі надсилається за останнім відомим місцем її проживання чи перебування та обов’язково публікується в офіційних друкованих виданнях: "Голос України", "Урядовий кур’єр" та на офіційному веб-сайті органу, що здійснює досудове розслідування. В такому разі особа вважається належним чином ознайомленою зі змістом повістки. 

 

Представляючи законопроект, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що для передачі в суди готові вже 119 кримінальних проваджень. "На ваше рішення чекають Янукович, Захарченко і вся його компанія, в тому числі і Шуляк, Ратушняк, Якименко, Азаров та інші. Рішення чекають радник Путіна Глазьєв, міністр оборони РФ Шойгу, 12 генералів та офіцерів з числа вищого командування російської армії та інші", – зазначив Луценко, згідно з повідомленням "Української правди".

 

"Прийняття цього закону дозволить 10 березня почати суд над Януковичем у справі про державну зраду", – додав він.

 

Проектом пропонується вказати, що строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження в порядку, передбаченому статтею 290 цього кодексу, не зараховується до загального строку досудового розслідування.

 

Пропонується збільшити до 18 місяців максимально допустимий строк тримання під вартою для випадків, коли йдеться про особливо складні кримінальні провадження щодо особливо тяжких злочинів.

 

Проект також передбачає можливість укладення угоди про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим у провадженні щодо особливо тяжких злочинів, за умови викриття підозрюваним, який не є організатором такої групи або організації, злочинних дій інших учасників групи чи інших вчинених групою або організацією злочинів, якщо повідомлена інформація буде підтверджена доказами.

 

23.02.2017