Господарський суд Львівської області  задовольнив позов Львівської міської ради і зобов’язав забудовника «МС Імперіал» звільнити земельну ділянку, де збудовано житлову багатоповерхівку, інформує Львівський портал.

 

У позовній заяві міськради ішлося про те, що будівництво 9-поверхівки на вул. Б. Хмельницького, 230-а є самочинним.

 

Листом від 30 травня 2016 року Львівською міською радою на адресу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові скеровано пакет документів для проведення перевірки земельної ділянки загальною площею 1,885 га, на вул. Б. Хмельницького, 230-а.

 

За результатами позапланової перевірки, проведеної на будівництві багатоквартирного житлового будинку з приміщеннями громадського призначення та підземною автостоянкою, встановлено, що замовником будівництва є ТзОВ «МС Імперіал».

 

Також, за результатами перевірки 5 вересня 2016 року інспекцією держархбудконтролю складено протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності та винесено припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.

 

Постановою Інспекції держархбудконтролю № 07-вих-1876/25 на ТзОВ «МС Імперал» накладено штраф за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

 

За словами позивачв, забудовник користується спірною земельною ділянкою без укладення договору оренди та без належно оформлених документів, що надають йому право здійснювати забудову земельної ділянки, а відтак зазначає, що дії відповідача із самовільного зайняття земельної ділянки порушують права Львівської міської ради, як власника земельної ділянки на самостійне володіння, користування та розпорядження нею, а будівництво нерухомого майна без відповідних дозвільних документів  та належно затвердженого проекту є самочинним будівництвом, тому відповідно до ст..376 ЦК України воно підлягає знесенню.

 

Суд дійшов висновку, що позовні вимоги  обґрунтовані і підлягають до задоволення.

 

У відповідача відсутні будь-які документи, що посвідчують його право користування спірною земельною ділянкою.

 

Таким чином суд вирішив зобов’язати Товариство з обмеженою відповідальністю «МС Імперіал» звільнити займану земельну ділянку загальною площею 1,885 га на вул. Б. Хмельницького, 230-а, та привести її у попередній стан шляхом знесення багатоквартирного житлового будинку з приміщеннями громадського призначення та підземною автостоянкою за власні кошти.

17.02.2017