До цього кроку Флорін Іордаке (Florin Iordache) вдався під тиском багатотисячних громадських протестів, які прокотилися минулого тижня містами країни й тривають досі.
Флорін Іордаке
Протестувальники виступали передовсім проти ініціативи Міністерства юстиції – скасувати кримінальну відповідальність для дрібних корупціонерів. Адже саме Флорін Іордаке був ініціатором ухвалення того урядового декрету, який викликав таку негативну реакцію в суспільстві.
Нагадаємо, що 31 січня уряд Румунії видав декрет, згідно з яким, починаючи з десятого лютого цього року чиновники звільнялися від кримінальної відповідальності за корупцію, якщо збитки завдані державі не перевищував 200 тисяч леїв (47,5 тис. доларів).
Після цього в Бухаресті та інших містах почалися багатотисячні мітинги протесту. Настільки масових громадянських виступів Румунія не бачила з часів падіння комуністичного режиму в 1989 році.
І хоча п’ятого лютого декрет було скасовано, тобто він так і не встиг вступити в силу, проте румунська громадськість не припинила протестаційної активності. Учасники акцій виступали вже з вимогою відставки цілого уряду.
У середу, восьмого лютого питання відставки румунського уряду обговорювалося на сесії парламенту. Однак депутати проголосував проти винесення вотуму недовіри кабінету міністрів.
Міністр Іордаке, подаючи у відставку, знову заявив, що запропонована ним ініціатива «законна і відповідає Конституції», хоча й визнав, що він не зміг налаштувати на свою користь громадську думку.
Президент Румунії Клаус Йоганніс вже заявив, що відставки Флоріна Іордаке буде недостатньо, аби впоратися з політичною кризою в країні – повідомила румунська інформаційна аґенція Agerpres.
09.02.2017