Тож румунські міністри, включно з прем’єром Соріном Гріндяну, залишаться при владі, незважаючи на масові протести співвітчизників, які тривають вже другий тиждень в містах країни.
Парламент Румунії проголосував щодо вотуму недовіри міністрам у середу, 8 лютого. За те, щоб відправити кабінет до демісії проголосував 161 депутат, тоді як для позитивного вирішення питання необхідна була підтримка 233 парламентарів – повідомив телеканал N-TV. За відставку виступили опозиційні депутати з Націонал-ліберальної партії і центристського «Союзу за порятунок Румунії».
Фракція Соціал-демократичної партії прем'єр-міністра Соріна Гріндяну і її союзники, які контролюють дві третини парламенту, утрималися від участі в голосуванні, так що результат, в принципі, був передбачуваний. Голова уряду ще до початку голосування впевнено сказав депутатам: «Сподіваюся, що сьогодні ми повернемося нарешті до роботи». Одночасно він пообіцяв, що його кабінет більше не ухвалюватиме декрети, «які можуть викликати сильні емоції в суспільстві без належного всебічного обговорення».
Вуличні акції протесту в Бухаресті й низці інших міст почалися 31 січня після оприлюднення урядового декрету і щодня збирали сотні тисяч людей. Згідно з документом, який викликав різку критику, проти корумпованих чиновників, які заподіяли державі збитків на суму меншу за 44 тисячі євро, не повинні порушуватися кримінальні справи. Уряд також мав намір амністувати ув'язнених, засуджених за звинуваченнями в корупції на терміни позбавлення волі менші за п’ять років.
Як зазначали румунські ЗМІ, це були найчисленніші акції протесту з часів румунської революції 1989 року, яка призвела до повалення режиму Ніколае Чаушеску. Внаслідок громадського тиску п’ятого лютого уряд оголосив, що скасовує скандальний декрет.
08.02.2017