Протестувальники в Румунії вимагають відставки уряду.

Акції протесту в країні не вщухли попри те, що уряд під тиском громадянського суспільства скасував скандальний декрет про декриміналізацію низки корупційних злочинів.

 

 

Близько 600 тисяч людей вийшли в неділю, 5 лютого, на антиурядові демонстрації у всій Румунії, повідомила на своєму сайті інформаційна агенція Agerpres. Лишев Бухаресті до акції долучилося близько  300 тисяч осіб, у другому за величиною місті країни – Клуж-Напоці – близько 45 тисяч осіб, в Тімішоарі на південному заході Румунії – 40 тисяч.

 

Як зазначають румунські ЗМІ, це найчисленніші акції протесту з часів румунської революції в грудні 1989 року, яка призвела до повалення режиму Ніколае Чаушеску. Протестувальники вимагали відставки кабінету і розформування правлячої Соціал-демократичної партії на чолі з головою Лівіу Драгня. Мітингарі виконували національний гімн і згадували в своїх виступах про жертви революції 1989 року.

 

Вуличні акції протесту в Бухаресті та низці інших міст розпочалися 31 січня після оприлюднення урядового декрету про пом'якшення покарання за корупцію. Щодня на них збиралося кілька сотень тисяч осіб. Декретом, який мав вступити в силу 10 лютого передбачалося, що проти корумпованих чиновників, котрі завдали державі збитків на суму меншу за 44 тисяч євро, не мали б порушуватися кримінальні справи. Румунський уряд також мав намір амністувати ув'язнених, засуджених на термін до п’яти років за звинуваченнями в корупції.

06.02.2017