Уряд Румунії скасував скандальний декрет про пом'якшення покарання за корупцію.

Про це йдеться в урядовій заяві, поширеній після засідання Кабінету міністрів в Бухаресті в неділю, 5 лютого.

 

                                        прем'єр-міністр Сорін Ґріндяну 

 

Скасувати декрет, який послаблює антикорупційні закони, напередодні пообіцяв прем'єр-міністр країни Сорін Ґріндяну (Sorin Grindeanu). Таким чином уряд відреагував на масові виступи громадян – повідомила румунська інформаційна агенція Agerpres. Вуличні акції протесту в Бухаресті й низці інших міст почалися 31 січня після оприлюднення декрету і щодня збирали від 200 до 250 тисяч осіб. Президент Румунії Клаус Йоганніс раніше погрожував оскаржити декрет в Конституційному суді.

 

Згідно з документом, який спровокував різку критику, проти корумпованих чиновників, котрі завдали збитків державі на суму меншу за 200 тисяч леїв (47,5 тисяч доларів), не повинні порушуватися кримінальні справи. Румунський уряд також мав намір амністувати ув'язнених, засуджених на термін до 5 років за корупційними статтями. Критики ухвалених поправок до кримінального кодексу вказували, що послаблення можуть полегшити долю конкретних політиків, звинувачених у корупції. Декрет мав вступити в силу 10 лютого. 

 

Декрет румунського кабінету також викликав критику Єврокомісії. «Боротьбу з корупцією необхідно посилювати, а не припиняти», – підкреслювалося в спільній заяві президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера і його заступника Франца Тіммерманса, оприлюдненій першого лютого. Дев'ять західних країн, в тому числі Німеччина, Франція і США, висловили свою стурбованість декретом, оскільки, на їхню думку, він міг би підірвати партнерство з Румунією в рамках ЄУ і НАТО.

05.02.2017