Тернополяни об’єднались в громадський рух «Вільний Дністер».

 

У Тернополі започаткували громадський рух «Вільний Дністер». Активісти об’єдналися, проти планів уряду, якими передбачено будівництво на Дністрі, у межах Тернопільської, Чернівецької та Івано-Франківської областей 6 гідроелектростанцій, пише сайт "Тернополяни".

 

Про рішення об’єднатися громадські активісти повідомили 30 січня.

 

Спорудження ГЕС, за словами активістів, загрожує руйнуванням природної й історико-культурної спадщини одного з семи "природних чудес України" – Дністровського каньйону.

 

Масштабне затоплення земель у долині річки, перетворення її в каскад замулених ставків із стоячою водою, загибель живих організмів, порушенням природного водного режиму – такими можуть бути наслідки будівництва, переконані учасники руху.

 

«Незважаючи на одноголосне рішення депутатів Тернопільської та Івано-Франківської обласних рад про повну заборону будівництва ГЕС на Дністрі, уряд з грубими порушеннями законів України затвердив відповідну Програму розвитку гідроенергетики до 2026 року. Замовниками цієї програми є ПАТ «Укргідроенерго» й олігархи, які володіють енергетичним ринком України», – йдеться у заяві громадського руху.

 

Активісти зазначають, що вже розпочато процедури розроблення за кошти держбюджету проектної документації Дністровського каскаду ГЕС.

 

Активісти зазначають, що вдаватимуться до акцій протесту, щоби не допустити будівництва ГЕС.

 

Як повідомляв Z, на сайті електронних петицій до Президента розміщено документ про захист Дністра, проте наразі він набрав лише 293 голоси з необхідних 25 тисяч.

 

30.01.2017