CША вийшли з Транстихоокеанського партнерства.

Відповідне розпорядження підписав новий президент США Дональд Трамп, виконуючи свою передвиборчу обіцянку.

 

 

«Ми щойно зробили чудову справу для американських робітників», – процитувало видання Washington Post слова Дональд Трамп, мовлені ним після підписання розпорядження.

 

Проте значення цього кроку глави Білого дому є радше символічним, оскільки Угоду про Транстихоокеанське партнерство (Trans Pacific Partnership, TPP) так і не було ратифіковано Конгресом США. Барак Обама за останній рік своєї каденції так і не виніс документ на розгляд парламенту, усвідомлюючи, що перспектив ратифікації він не має.

 

Ще у листопаді 2016 року Трамп заявив, що замість TPP слід укладати двосторонні угоди, однак не уточнив, з якими саме країнами.

 

Угроду про Транстихоокеанське партнерство було підписано в лютому 2016 року. Воно об'єднало 12 країн Азійсько-Тихоокеанського регіону. Учасниками угоди, окрім США, стали Японія, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Мексика, Перу, Чилі, Малайзія, Бруней, Сінгапур і В'єтнам. На країни, що входили до TPP, припадало 40% всієї світової економіки. Сумарне населення країн становило понад 800 мільйонів осіб. 

24.01.2017