Містянам представили відреставровану «Ощадність».

 

Сьогодні, 17 січня, відбулося відкриття відреставрованої скульптурної групи «Ощадність. Рільництво. Промисловість», що на даху Музею етнографії та художнього промислу у Львові, розповіла начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, пише Гал-Інфо.

 

Скульптурну групу «Ощадність. Рільництво. Промисловість» виконав італієць Леонард Марконі. Серед містян скульптура відома як «Статуя Свободи», адже жіноча постать тримає в руці смолоскип, а на голові має корону.

 

Центральна скульптура, за словами Лілії Онищенко, символізує «Ощадність» і прикрашає збудовану 1891 року Галицьку ощадну касу.

 

На початку 1980-х років рука скульптури, яка тримала факел, відламалася, впала з даху та вбила жінку. Відтак, більше 15 років статуя була без руки, але згодом її відновили.

 

Окрім того, як зазначила Лілія Онищенко, втратила позолоту і промениста корона на статуї «Ощадність». З’явилися також біонарости. Реставратори виявили численні втрати елементів.

 

«Напис «Головна ощадна каса» закривав раніше щит. Коли його відкрили, то також виявили поганий стан фасаду. Проект кошторисної документації виконала Львівська академія мистецтв. У липні 2016 року розпочалися реставраційні роботи. Спершу статуї мили та делікатно відчищали. Були також пошкодження голови. Елементи позолотили сусальним золотом та реставрували напис на стіні», - розповіла Лілія Онищенко.

 

Ініціатором відновлення виступив львів’янин Сергій Смірнов. Також до цієї ідеї долучився у 2015 році Університет банківської справи. Наприкінці 2015-го студенти УБС спільно зі студентами Львівського національного аграрного університету та Національного університету «Львівська політехніка» провели благодійний захід «Аукціон надій», метою якого став збір коштів на реставрацію скульптурної групи «Рільництво. Ощадність, Промисловість».

 

Як повідомляв Z, робота реставраторів зі скульптурою продовжиться і цьогоріч. Також її планують підсвітити.

17.01.2017