В містечку Ольшині, неподалік від польсько-німецького кордону, представники Війська польського зустрічали танки, бронетранспортери і самохідну артилерію, яка спершу прибула зі США морським шляхом до Німеччини, а потім сухопутним – до Польщі.

 

 

Як зауважили представники Міністерства національної оборони РП, це найбільша з часів закінчення Холодної війни відправка американської бронетехніки в Європу. Американська бронетехніка перекидається до Європу через німецький порт Бремергафен. Звідти танки і бронемашини відправляється до Польщі, країн Балтії, Болгарії та Румунії залізницею – повідомив перший канал польського телебачення.

 

Разом з технікою до Польщі прибуло близько трьох з половиною тисяч американських військовослужбовців, які займатимуться її обслуговуванням. Очікується, що вони проведуть там дев'ять місяців, після чого на чергування заступить наступна зміна американських військових. Ротація відбуватиметься в рамках операції НАТО під назвою Atlantic Resolve.

 

Серед техніки, яка зранку у четвер, 12 січня, прибула до Польщі, є, зокрема, танки Abrams, бойові машини піхоти Bradley та самохідні гаубиці Paladin. Загалом до Польщі та країн Балтії, Болгарії та Румунії має надійти 400 одиниць гусеничної техніки та 900 одиниць – колісної.  

 

У Польщі американські бронетанкові підрозділи дислокуватимуться в містах в Жаґані, Свєнтошові, Сквєжині і Болєславці на заході країни.

12.01.2017