Верховна Рада під час ухвалення бюджетних законів наприкінці минулого року постановила скасувати інститут податкової поліції. Таку норму в новосхваленому законодавстві виявила народний депутат Тетяна Острікова. Як пише нардеп "Самопомочі" на своїй сторінці у Facebook, народні депутати вилучили з Податкового кодексу розділ ХVІІІ-2 "Податкова міліція".

 

"Планувалося, що норма про ліквідацію податкової міліції набуде чинності разом з новим законом про створення фінансової поліції, ймовірність прийняття якого цим складом Ради близька до нуля. Тобто ніколи. Так і голосувалося при цій умові. Однак, в законопроекті змінили номер пункту про податкову поліцію, а в перехідних положеннях, які стосуються набрання чинності відповідними нормами – номер змінити забули", – прокоментувала Острікова.

 

"Зараз немає правових підстав для діяльності податкової міліції, у неї немає законних прав та визначених законом повноважень", – підкреслила народний депутат.

 

Міністр фінансів Олександр Данилюк підтвердив: "Через технічну помилку Верховна Рада фактично оголосила податкову міліцію поза законом вже з 1 січня 2017 року".

 

Втім, Мінфін не має наміру відновлювати в повноваженнях податкову поліцію, а натомість планує впровадити фінансову поліцію. "Чи варто виправляти помилку, знову легалізуючи репресивну податкову міліцію? Очевидно, що ні. Треба рухатись тільки вперед. Тому найближчими днями Мінфін внесе на розгляд уряду законопроект про створення фінансової поліції, на який чекає бізнес, і про який також йдеться у меморандумі з МВФ", – прокоментував Данилюк на своїй сторінці у Facebook.

 

"Ліквідація податкової міліції та створення фінансової поліції – один із ключових пріоритетів Мінфіну. На це дуже чекає бізнес. Податкова міліція однозначно має бути ліквідована. Ми планували зробити це разом із створенням нової не силової, а дійсно ефективної аналітичної фінансової поліції", – гадає міністр.

 

Данилюк вважає, що в майбутній фінансовій поліції слід змінити силовий підхід на аналітичний, штат скоротити із 15 тис. до 2,5 тис., а сам персонал оновити через прозорий конкурс та незалежну відбіркову комісію, при цім "представники силового блоку не можуть становити більше 25% від загального штату". Зарплати ж мають бути високими – "котрі зменшать ризик корупції та дадуть змогу залучити найкращі кадри".

 

12.01.2017