Відповідну постанову ухвалив контрольований опозицією парламент Венесуели (Національна асамблея) в понеділок, дев’ятого січня.

 

 

Згідно з Конституцією країни, така постанова є підставою для початку процедури імпічменту глави держави – повідомило видання El Universal.

 

За словами спікера парламенту Хуліо Борхеса, депутати визнали Мадуро «таким, що полишив свою посаду», через його бездіяльності в боротьбі з кризою.

 

Водночас експерти стверджують, що таке рішення Національної асамблеї має радше символічний характер і навряд чи реально вплине на політичну кризу в країні. Тим більше, що Верховний суд країни вже саксував це рішення парламенту.

 

Тим часом Венесуела переживає глибоку економічну кризу. У країні відбуваються регулярні відімкнення води і світла, гостро бракує продуктів харчування і ліків. МВФ оцінює річну інфляцію в країні в 500%, називаючи її найбільшою в світі.

 

На тлі зростаючого невдоволення населення на виборах в 2015 році опозиції вдалося отримати більшість місць в парламенті. Проте уряд і Верховний суд країни, які як і раніше повністю контролюються президентом Мадуро, котрий успішно зриває будь-які законодавчі ініціативи парламенту.

 

Депутати Національної асамблеї вже безуспішно намагалися почати щодо президента судовий процес, а також оголошували дії Мадуро державним переворотом.

 

Утім навіть якщо б опозиції вдалося відправити Мадуро до демісії, то час вже все рівно втрачено. Адже нові вибори президента можуть бути призначені лише до початку другої половини його терміну, яка, розпочалася 10 січня. Тож у разі відставки президента його обов'язки до завершення каденції виконуватиме віце-президент. А напередодні на цю посаду Ніколас Мадуро призначив свого близького соратника – 42-річного губернатора штату Арагуа Тарека ель-Айссамі.

10.01.2017