Міністерство закордонних справ України висловило обурення заявами кандидатки у президенти Франції Марін Ле Пен щодо підтримки тимчасової окупації та спроби анексії Росією Криму.

 

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на офіційному сайті МЗС.

 

"Роблячи заяви, які повністю повторюють кремлівську пропаганду, французька політик виявляє неповагу до суверенітету і територіальної цілісності України та повністю ігнорує фундаментальні принципи міжнародного права", – зазначає МЗС.

 

У міністерстві нагадали, що дії Росії як держави-агресора були засуджені всіма цивілізованими країнами світу, зокрема, через резолюції ГА ООН 2014 та 2016 років, а також численні рішення та документи ЄС, НАТО, Ради Європи. "У відповідь на злочинні дії Кремля Франція, разом з іншими партнерами по "Великій сімці" та ЄС, запровадила проти Росії санкції, скасування яких можливе лише після припинення російської агресії проти України та деокупації Криму і Донбасу", – ідеться у заяві.

 

Зовнішньополітичне відомство заявило про можливість оголошення Марін Ле Пен персоною нон ґрата. "Подібні заяви, а також дії у порушення українського законодавства, обов’язково матимуть наслідки, як це вже було у випадку окремих французьких політиків, яким заборонено в’їзд в Україну", – нагадали у МЗС.

 

"В Україні розраховують, що французька громадськість дасть принципову оцінку такій безвідповідальній риториці однієї з претенденток на найвищу посаду Франції", – резюмується у заяві.

 

Тим часом Служба безпеки України підтвердила інформацію про те, що надіслала листа до МЗС з приводу заборони на в'їзд Марін Ле Пен в Україну. "Це, на жаль, не перший випадок, коли іноземні політики дозволяють собі певні дії чи висловлювання, які, на нашу думку, суперечать інтересам нашої держави", – прокоментував керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук у інтерв'ю телеканалу "112 Україна".

 

04.01.2017