Моґеріні передбачає, що Україна у 2017 році знову стане її пріоритетом.

 

Одним із пріоритетів на 2017 рік для високого представника ЄС з зовнішньої політики і безпеки Федеріки Моґеріні буде продовження зусиль заради реформ в Україні і співпраця зі "Східним партнерством".

 

Про це йдеться у переліку цілей і пріоритетів голови європейської дипломатії на рік, що його цитує "Європейська правда".

 

Зазначається, що минулий рік був роком "постійної роботи заради підтримки реформ, економічного зростання, миру і стабільності на східних кордонах ЄС. В першу чергу в Україні, де були здійснені великі спільні зусилля з реформування країни, боротьби з корупцією, і, звичайно ж, зусилля, прикладені з метою повної реалізації мінських домовленостей і припинення конфлікту на Сході країни".

 

"З Україною і Грузією ми зробили важливі кроки в напрямку лібералізації візового режиму", – нагадала Моґеріні.

 

Вона зазначила, що ЄС співпрацює з усіма країнами "Східного партнерства". "Ми робимо це в повній відповідності з історією, пріоритетами і політичним вибором кожної країни і суспільства. Це партнерство для реформ, для наших громадян, а не партнерство "проти" когось – навпаки, воно є важливим елементом в напрямку більшої регіональної співпраці", – наголосила голова європейської дипломатії.

 

Крім України, серед пріоритетів Моґеріні зазначені: глобальна стратегія зовнішньої політики ЄС; питання міграції і співпраця з Африкою; відповідь на тероризм і спільна робота заради майбутнього Сирії; безпека і оборона ЄС; партнерство з Колумбією, відносини між Палестиною та Ізраїлем; втілення угоди з Іраном; рух до ЄС Балканських країн; відновлення співпраці з Кубою; близька співпраця з США; мирний процес в Афганістані.

 

02.01.2017