Чемпіонат світу зі швидких шахів 2016 року серед чоловіків та жінок у Катарі завершився тріумфом українських (а конкретніше – львівських) шахістів.

 

Блискучу перемогу у жіночому турнірі за тур до фінішу здобула Анна Музичук. Захопивши одноосібне лідерство з перших турів, вона з 9,5 очками (з 12), не програвши жодної партії, на очко випередила другу призерку росіянку, Олександру Костенюк, й на півтора – "бронзову" призерку, грузинку Нану Дзаґнідзе.

 

Натомість Василь Іванчук виборов своє "золото" у фіналі з неймовірною інтриґою, коли долю переможця довелося визначати завдяки додатковим параметрам.

 

Загалом, боротьба за чемпіонське звання у чоловіків для наших шахістів Іванчука та Антона Коробова видалася дуже драматичною, оцінює офіційний сайт Федерації шахів України. Показавши стовідсотковий результат у перших п’яти турах, Коробов очолив турнірну таблицю після першого дня змагань. На жаль, наступний день збагатив харків'янина лише на 2 пункти і він опустився в турнірній таблиці. Та в цей час розігрався Іванчук, який набрав у 6-10 турах одразу 4,5 очка, зокрема одержавши перемогу над цьогорічним чемпіоном світу у класичних шахах Маґнусом Карлсеном, – це дозволило Василеві Михайловичу захопити лідерство за підсумком другого дня.

 

На третій день змагань Коробов, підхопивши "естафету" у Іванчука, теж обіграв Карлсена. Доля чемпіонства вирішилася у останньому, 15-му турі, до якого відразу п’ять шахістів прийшли з 10 очками. Трьом вдалося перемогти. Відтак, додаткові показники вивели на перше місце нашого уславленого Іванчука, на друге – росіянина Олександра Грищука, а на третє – Карлсена.

 

Коробов фінішував на 14-ій позиції.

 

29.12.2016