Міністерство закордонних справ України висловило розчарування з приводу "емоційної реакції окремих ізраїльських посадовців та політиків" на результати голосування України на засіданні Ради безпеки ООН за резолюцію 2334 щодо поселенської активності Ізраїлю у східному Єрусалимі та становища на Близькому Сході.

 

Про це йшлося на зустрічі в МЗС із послом Ізраїлю в Україні Еліава Бєлоцерковські, повідомила прес-служа зовнішньополітичного відомства.

 

"Послу Ізраїлю надано роз'яснення щодо мотивів, які зумовили позицію делеґації України на підтримку згаданого проекту. Наголошено, що Україна дотримується послідовної позиції щодо вреґулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту, яку неодноразово оприлюднювала у різноманітних форматах", – прокоментували у МЗС.

 

Згідно з інтерпретацією з Михайлівської площі, "за підсумками зустрічі було домовлено зробити все можливе для того, щоб запобігти підвищенню градусу дискусії в українському та ізраїльському суспільстві".

 

"Виходячи із спільної заінтересованості у розвитку позитивних надбань двосторонніх відносин, яких вдалося досягнути протягом останніх років, Україна та Ізраїль зосередять зусилля на підготовці низки важливих двосторонніх заходів: проведення у Києві чергового раунду переговорів щодо проекту Угоди про вільну торгівлю, підготовка до підписання Імплементаційного протоколу до нещодавно ратифікованої сторонами Угоди, що реґулює трудову міґрацію, а також продовження переговорів стосовно подальшої лібералізації авіасполучення", – зазначили в МЗС.

 

Також сторони домовилися узгодити графік контактів високого рівня на 2017 рік (як відомо, Тель-Авів скасував офіційний візит прем'єр-міністра Володимира Гройсмана).

 

26.12.2016