Міністерство фінансів в рамках націоналізації "Приватбанку" викупить акції банку у повному обсязі за одну гривню, а опісля розпочне його додаткову капіталізацію шляхом придбання акцій додаткової емісії на суму до 116,8 млрд. грн.

 

Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів №961 від 18 грудня "Деякі питання щодо забезпечення стабільності фінансової системи".

 

"[Міністерству фінансів] здійснювати... випуск облігацій внутрішньої державної позики в розмірі до 116 800 000 000 гривень із строком обігу до 15 років та відсотковою ставкою доходу на рівні не вище 10,5 відсотка річних із подальшим внесенням їх від імені держави в оплату за акції додаткової емісії ПАТ КБ “Приватбанк”, – ідеться у постанові.

 

Передбачено, що держава в особі Міністерства фінансів візьме участь у додатковій капіталізації "Приватбанку" шляхом придбання акцій додаткової емісії існуючої номінальної вартості "на суму, що не перевищує розміру мінімальної потреби в капіталі, розрахованої Національним банком".

 

Протягом трьох місяців Міністерство фінансів має внести пропозиції щодо необхідності додаткової капіталізації банку "за результатами проведеної міжнародно визнаною аудиторською компанією оцінки його фінансового стану".

 

Мінфін також отримав доручення забезпечити "прозору, керовану, контрольовану і безперервну" роботу системи інформаційних технологій і процесів оброблення інформації та узгодити з Національним банком план підтримання ліквідності.

 

20.12.2016